Seriály a filmy

29. listopadu 2017 22:04

Petra Kloidová

7 zajímavostí z pořadu Amerika hledá topmodelku

Amerika hledá topmodelku VII (1) - upoutávka

Amerika hledá topmodelku můžete sledovat každý den v 18.45. A my vám prozradíme zajímavosti ze zákulisí reality show, která má v USA už obrovskou tradici.

Lehce kontroverzní pořad Amerika hledá topmodelku je nejúspěšnější a nejdéle vysílaná módní reality show v historii televize. Třináct překrásných dívek touží oslnit diváky a porotu, splnit si svůj sen a stát se příští slavnou americkou topmodelkou. Zvítězit může jen jedna. Ta, které se to podaří tentokrát, získá prestižní smlouvy s modelingovou agenturou Elite Model Management a kosmetickou firmou CoverGirl. Navíc se stane hvězdou titulní stránky i módní story populárního magazínu Seventeen.

Přečtěte si zajímavosti o reality show Amerika hledá topmodelku:

Soutěžní reality show Amerika hledá topmodelku se vysílá od roku 2003. Během 12 let vzniklo zatím 23 cyklů a celkem 308 epizod.

Za tu dobu se pořad zapsal do popkultury. Zmínky o show Amerika hledá topmodelku se objevily mimo jiné v seriálech Teorie velkého třesku, Griffinovi nebo GREEK.

Pořad se nevyhnul ani negativním reakcím. Podle některých kritiků soutěžící ponižuje, bývá k nim příliš krutý a podporuje nerealistickou vizi životního stylu modelek.

CHCETE SE DOZVĚDĚT VÍCE O POŘADU? V POROTĚ ZASEDLA ČEŠKA

Na dvanáctý cyklus reality show se snesla kritika za to, že dvě závěrečné finalistky si na sebe musely obléknout tak skrovné bikini, že pak bylo nutné na záběrech „rozmazat“ pozadí. Kromě toho také musely předvádět „nechutně sexuální“ souboj v bahně.

Hudební hymnou 12. cyklu se stal hit The Fame zpěvačky Lady Gaga.

Dvanáctý cyklus je poslední, ve kterém se objevuje Pavlína Pořízková, která byla členkou poroty od 10. cyklu. Pavlína Pořízková dostala vyhazov po telefonu, když se blížily její narozeniny. Tyra Banks ji nechala propustit, protože se snažila ušetřit náklady na natáčení.

Předchozí cyklus se odehrával v Los Angeles.

Sledujte americkou reality show každý den v 18.45!

Sdílejte článek
Štítky Tyra Banks