BONUS: Návrat do Rosy na Šumavě. Hledá se paní Jana. Ta, co umí nej knedlík!

Ano šéfe! Návrat na Šumavu. Kde je paní Jana?

Před nedávnem jsme odvysílali nejdojemnější Ano, šéfe! – z Rosy na Šumavě. Výraznou postavou dílu byla paní Jana, kuchařka, která si okamžitě získala přízeň diváků i samotného šéfa. Nejen svým knedlíkem, ale i životním příběhem. Pak zmizela. Do restaurace teď přijíždějí hosté a ptají se, kam.

Viděli jste v televizi: Malebná Šumava, Kašperské hory, konkrétně vesnice Řetenice – právě do těchto míst před časem zavítal štáb Ano, šéfe! Manželé Lázňovští přišli do hor z Prahy, totálně změnili svůj život. Nechyběla jim chuť do práce. Kuchařkou, pro kterou je štace útěkem od násilnického partnera, by se prý nechal Zdeněk Pohlreich okamžitě adoptovat.

Premiérové díly Ano, šéfe! vysíláme ve čtvrtek ve 21.30 na Primě

Pravidelní diváci pořadu Ano, šéfe! vědí, že kuchyní, kde by šéfovi opravdu chutnalo, bylo dosud poskrovnu. V Rose ale šéf pěl nad plnými talíři s českou domácí klasikou samou chválu. Dokonce i personál tu mají ochotný. Přesto se hotelu Rosa nedařilo. Povedlo se tuto skutečnost šéfovi změnit?

Vyrazili jsme se na Šumavu podívat a také ověřit, kam a jestli vůbec zmizela ta milá paní Jana.

Celý díl Ano, šéfe! z Rosy najdete na Prima PLAY TADY

Poslechněte si také na našem extra videu v úvodu, co následovalo po odvysílání dílu a jak se dnes mají v hotelu, který na popud šéfa přejmenovali na atraktivnější Hotel Zlatý potok. Na závěr se také dozvíte pravdu, co se stalo se sympatickou paní kuchařkou.

Stále manželé Lázňovští nelitují, že se do pořadu přihlásili?

„Rozhodně nelituji. Když pominu tu ‚krátkodobou televizní slávu‘, tak pro mě je nejdůležitější, že jsem byl pochválený od jednoho z největších kuchařů. Jeho rad se držíme dál,“ říká Jindřich Lázňovský dnes. Před premiérou dílu o svém hotelu, který mohli s manželkou vidět poprvé stejně jako televizní diváci až ve čtvrtek večer na Primě, dostali trochu strach: „Netušili jsme, co může po odvysílání dílu nastat. Hned poté jsme zažívali radost smísenou s obavami, abychom vše zvládli. Připravit se na to ale asi nedá.“

Pak přišel pátek a sobota, na kterou tady dlouho nezapomenou. „Byl to šok!“ konstatují svorně Lázňovští. Jejich restauraci čekal další, úplně nečekaný zátěžový test. A už bez pomoci šéfa.

Cesta do pořadu Ano, šéfe! Tomu neuvěříte.

Díl ze Šumavy byl plný dojetí, slz a nervozity. O to větším překvapením pro nás bylo zjištění, kdo podal do pořadu přihlášku.

„Co vím, že přijedete… Ráno se vzbudim a pobleju se. Večer du spát a pobleju se….

„Uvrtal nás do toho celého manžel. Jednou přišel, že bychom se tady měli všichni vyfotit a neřekl proč. Vyfotili jsme se a teprve později přiznal, že nás přihlásil do Ano, šéfe!,“ objasňuje hned z kraje naší návštěvy Michaela Lázňovská. Kdo by to řekl? Pamatujete si, jak právě pan Lázňvský v televizi vypadal, že se z natáčení každou chvíli sesype a jak pořád jenom zvracel? „Samozřejmě, že když jsem nás přihlásil, jsem se hned začal ještě více stresovat. Ale opravdu jsem potřeboval vědět od nějaké kapacity, jestli jdeme správnou cestou,“ doplňuje ženu upřímně pan Lázňovský. Sedí vedle sebe naproti mně jako čerství milenci. Přitom jsou spolu přes třicet let.

Potkali se u vody

Ještě dnes si živě pamatují, jak se potkali u přehrady v pražské Hostivaři. „Vedle na dece byl kluk, kterýho štípla včela,“ přibližuje námluvy paní Michaela a dodává, že z pohledu mladé dívky šlo vlastně o výhodný sňatek. „Brali jsme se, ještě když jsem byla na střední škole. Jako manžel mi mohl psát omluvenky,“ směje se.

A teď ještě jedna pravda. Proč je pan Lázňovský tak hubený a zvrací ještě?

Autor: Zuzana Schneidewind, kamera: Jan Kundera a záběry z pořadu Ano, šéfe! – Rosa

Milovníky vaření a zajímavých receptů určitě potěší nové číslo časopisu Prima FRESH. Právě vyšel.

Jindřich Lázňovský před: „Co vím, že přijedete… Ráno se vzbudim a pobleju se. Večer du spát a pobleju se….

Šéf: A co mám dělat já, ty vole?

Sdílejte článek