Bude potřebovat Zdeněk Pohlreich v hotelu U Apoštola boží pomoc?

Jevíčko, Jevíčko, popojdi maličko... Zdeněk Pohlreich vyráží opět do boje za lepší kvalitu stravování v restauračních provozech. Tentokrát ukáže své umění v Jevíčku, v hotelu U Apoštola. Reprízu oblíbeného pořadu Ano, šéfe! sledujte ve čtvrtek ve 22.35 na Primě.

Jevíčko, malé město ležící v oblasti nazývané Malá Haná, se může pochlubit čtvercovým náměstím, ze kterého vybíhají cesty do čtyř světových stran. Jednou z těchto cest je i Kostelní ulice, ve které najdeme hotel U Apoštola. Ten má v pronájmu paní Yveta Žižková. Hotel ani restaurace nevydělávají a Yveta provoz podniku dotuje. Nechce se však ještě vzdávat, a proto poprosila o pomoc Zdeňka Pohlreicha.

Paní Yveta není vyučená v oboru, ale v pohostinství pracuje už od svých patnácti let. Začínala jako brigádnice v kuchyni, poté působila střídavě jako servírka nebo kuchařka. V hotelu U Apoštola byla dříve zaměstnána jako kuchařka, a když se naskytla příležitost si hotel s restaurací pronajmout, zdálo se jí to jako dobrá příležitost.

O celý chod podniku se Yveta stará sama. Nakupuje, dělá objednávky a také vaří. Pomáhá jí i syn, který zde pracuje jako číšník. V kuchyni je malý, ryze ženský kolektiv. V současné době vaří na jedné směně kuchařka Markéta a na druhé Yveta sama. „Děvčata“ v kuchyni mají zajímavé oblečení... Na jídelním lístku najdeme zhruba 30 jídel, 6 salátů a 5 druhů topinek.

Mezi největší „pecky“ v jídelním lístku patří obložený guláš – což je guláš obložený bramboráčky – a „věž“ z bramboráku, kuřecího masa, vepřového masa a navrch přijde opět bramborák. Yveta někdy k některým jídlům podle nálady přidává překvapení. Za největší konkurenci považuje hotel Morava na náměstí.

Yveta se potýká s několika problémy. Tím největším je podle ní nedostatek místních hostů. Ti sem prý nechodí hlavně kvůli tomu, že minulý provozovatel nevařil dobře a zkazil podniku jméno. I přes změny, které doposud udělala, se jí nepodařilo vnímání restaurace zlepšit.

Také si neví rady s kuchyní. Ráda by se od Zdeňka Pohlreicha dozvěděla, co by měla ještě změnit, aby strávníky přilákala. Uvidíme, co jí náš šéf poradil a zda se podařilo restauraci zaplnit...

Dívejte se na reprízu pořadu Ano, šéfe! ve čtvrtek ve 22.35 na Primě!

Sdílejte článek
Štítky Pohlreich

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.