Nahoře huj, dole fuj. Zmůže v Pintovce něco Zdeněk Pohlreich? Dívejte se na Ano, šéfe!

Umíte si představit Zdeňka Pohlreicha jako houbaře? Ne? Přesto se ve slamáku a s košíkem blíží lesní cestou k táborské výletní restauraci Pintovka, kde proběhne jeho další záchranná mise. Dívejte se ve čtvrtek ve 22:35 na Primě na reprízu pořadu Ano, šéfe!

Restaurace je to krásná, ale tak trochu navrch huj a vespod fuj, nebo podle šéfovy maminky – hlava napomádovaná, nohy smrděj. Majitelé, manželé Vandasovi, tady měli před dvanácti lety svatební hostinu, teď si tu „užívají“ jako podnikatelé.

Restaurace není zisková. A není divu, když má nižší marži než supermarket. Jak vypadá výdělečný podnik, šéf názorně předvede na balené bagetě.

Suchá alarmující čísla a procenta vystřídají dva komické výstupy: zábavný houbařský rychlokurz a improvizovaná svatba v Pintovce – překvapení pro majitele, které po dvanácti letech znovu oddá sám šéf, jenž si rozšířil kvalifikaci. Jak to v Táboře nakonec ale dopadne a zda podnikatelský pár dostane hvězdičku, uvidíte ve čtvrtek ve 22:35 na Primě.

Pintovka – umělecký dojem za jedničku, ale „povinná jízda“ špatně. Alespoň tak to hodnotí šéf po ochutnávce pstruha, který je samé sádlo, a po mizerné mexické tortille, která nemá v táborské lesní restauraci co dělat, zejména když stojí stejně jako výborná svíčková s karlovarským knedlíkem.

Úhledná restaurace nemá moc reprezentativní zázemí. Tekoucí friťák „pamatuje Švédy na mostě“, lednice „socík“, o pořádku a hygieně v kuchyni také škoda mluvit. Porce ale nejsou ke snězení, kuchař je opravdu přející, zato účetní bilance frustrující. Restaurace nevydělává, i když lidé chodí, na obědy dojíždějí i lidé z města a pořádají se tu svatby. Vandasovi nejsou z oboru, paní vystudovala přírodovědeckou fakultu, osmatřicetiletý majitel pracoval většinu života jako grafik a DTP operátor v bratrově reklamní agentuře. Před více než dvěma lety začali provozovat restauraci, kde měli kdysi svatební hostinu. Nyní v ní pátrají po pověstné žábě na prameni.

Šéf zhodnotí jídelní lístek, nařídí úklid kuchyně, srovná personál, hlavní kuchař totiž nevychází s majitelem. Toho ale taky neušetří. Navlékne ho do zástěry a pošle ho do kuchyně, ať si to zkusí, když už je ten restauratér. Shodnou se kuchař Mirek a majitel aspoň u společné práce? Jak vychovat manažera? Jak osvěžit suroviny, které často pocházejí z narvaného mrazáku? Zdeněk a majitelka navštíví zahradnictví, odkud by si šéf snad odnesl úplně všechno, kdyby mohl! Hlavně bylinky, ty ozelení stávající menu. Nařídí vážit a kontrolovat porce, které prostě nesmějí přesáhnout předepsanou gramáž, jinak se Vandasovi nikdy nedopočítají. V kuchyni se totiž neuvěřitelně plýtvá.

Hospodský evidentně musí umět víc než jen nafouknout hrad pro děti. A když už má zahrádku, má si jí hledět, protože „zahrádka prodává restauraci“. Jak dopadnou nadšení amatéři při šéfově návratu? Udělali kus práce, kterou dostali za úkol? A hlavně – naučili se počítat a kontrolovat, zda jim „zbývají nějaké škvarky“?

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.