Nahoře huj, dole fuj. Zmůže v Pintovce něco Zdeněk Pohlreich? Dívejte se na Ano, šéfe!

Umíte si představit Zdeňka Pohlreicha jako houbaře? Ne? Přesto se ve slamáku a s košíkem blíží lesní cestou k táborské výletní restauraci Pintovka, kde proběhne jeho další záchranná mise. Dívejte se ve čtvrtek ve 22:35 na Primě na reprízu pořadu Ano, šéfe!

Restaurace je to krásná, ale tak trochu navrch huj a vespod fuj, nebo podle šéfovy maminky – hlava napomádovaná, nohy smrděj. Majitelé, manželé Vandasovi, tady měli před dvanácti lety svatební hostinu, teď si tu „užívají“ jako podnikatelé.

Restaurace není zisková. A není divu, když má nižší marži než supermarket. Jak vypadá výdělečný podnik, šéf názorně předvede na balené bagetě.

Suchá alarmující čísla a procenta vystřídají dva komické výstupy: zábavný houbařský rychlokurz a improvizovaná svatba v Pintovce – překvapení pro majitele, které po dvanácti letech znovu oddá sám šéf, jenž si rozšířil kvalifikaci. Jak to v Táboře nakonec ale dopadne a zda podnikatelský pár dostane hvězdičku, uvidíte ve čtvrtek ve 22:35 na Primě.

Pintovka – umělecký dojem za jedničku, ale „povinná jízda“ špatně. Alespoň tak to hodnotí šéf po ochutnávce pstruha, který je samé sádlo, a po mizerné mexické tortille, která nemá v táborské lesní restauraci co dělat, zejména když stojí stejně jako výborná svíčková s karlovarským knedlíkem.

Úhledná restaurace nemá moc reprezentativní zázemí. Tekoucí friťák „pamatuje Švédy na mostě“, lednice „socík“, o pořádku a hygieně v kuchyni také škoda mluvit. Porce ale nejsou ke snězení, kuchař je opravdu přející, zato účetní bilance frustrující. Restaurace nevydělává, i když lidé chodí, na obědy dojíždějí i lidé z města a pořádají se tu svatby. Vandasovi nejsou z oboru, paní vystudovala přírodovědeckou fakultu, osmatřicetiletý majitel pracoval většinu života jako grafik a DTP operátor v bratrově reklamní agentuře. Před více než dvěma lety začali provozovat restauraci, kde měli kdysi svatební hostinu. Nyní v ní pátrají po pověstné žábě na prameni.

Šéf zhodnotí jídelní lístek, nařídí úklid kuchyně, srovná personál, hlavní kuchař totiž nevychází s majitelem. Toho ale taky neušetří. Navlékne ho do zástěry a pošle ho do kuchyně, ať si to zkusí, když už je ten restauratér. Shodnou se kuchař Mirek a majitel aspoň u společné práce? Jak vychovat manažera? Jak osvěžit suroviny, které často pocházejí z narvaného mrazáku? Zdeněk a majitelka navštíví zahradnictví, odkud by si šéf snad odnesl úplně všechno, kdyby mohl! Hlavně bylinky, ty ozelení stávající menu. Nařídí vážit a kontrolovat porce, které prostě nesmějí přesáhnout předepsanou gramáž, jinak se Vandasovi nikdy nedopočítají. V kuchyni se totiž neuvěřitelně plýtvá.

Hospodský evidentně musí umět víc než jen nafouknout hrad pro děti. A když už má zahrádku, má si jí hledět, protože „zahrádka prodává restauraci“. Jak dopadnou nadšení amatéři při šéfově návratu? Udělali kus práce, kterou dostali za úkol? A hlavně – naučili se počítat a kontrolovat, zda jim „zbývají nějaké škvarky“?

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.