Pohlreich v plné síle: Podívejte se na legendární díl Ano, šéfe! z Pí Local Clubu

Majitelé chtěli provozovat restauraci s kulturním klubem, a proto Marek Zeman a Michal Grill v Písku otevřeli Pí Local Club. Aby se ale sen nezměnil v noční můru, vyhledali v Café Imperial Zdeňka Pohlreicha, kterého seznámili se situací. Reprízu Ano, šéfe! vysíláme ve úterý ve 22.20 na Primě!

Rádi by se profilovali jako kvalitní „mezinárodní“ restaurace a kulturní instituce zároveň, ale písečtí obyvatelé o restauraci příliš nevědí. Podnik se zatím téměř neprezentuje a jediná propagace probíhá ústně na základě zkušeností zákazníků. Nabízeným pokrmům zatím ale chybí „ksicht“, originalita a ekonomická vyváženost. Na řadě je Zdeněk Pohlreich.

Marek má za sebou dlouhou praxi v oboru, Michal je jeho pravý opak, ostruhy v oboru teprve získává. Zdá se, že učitel angličtiny si plní svůj dlouholetý sen. Majitelé se zadlužili a průměrný roční obrat činí asi 400 tisíc korun, přičemž celkové náklady spojené s provozem a splácením úvěrů jsou téměř shodné s čistým ziskem.

Písek je kouzelné starobylé městečko, které má kromě nejstaršího mostu v Čechách jednu zvláštnost: na metr čtvereční tu žije více Francouzů, než bývá v české kotlině zvykem. Je tu francouzské gymnázium a několik francouzských a belgických firem. Výhodou, ale částečně i nevýhodou pro Pí Local je jeho poloha. Je součástí zajímavého a unikátního historického areálu, kde se každý musí cítit velmi dobře. Nachází se v jižním křídle zrekonstruovaného píseckého hradu v samém centru města. Vzhledem k tomu, že je objekt ve vnitrobloku, panuje tam klid, ale je třeba o něm vědět, protože i když je v centru, je poměrně schovaný.

Pravidelnou klientelou jsou ale zejména dobře obeznámení úředníci městského úřadu, kteří ani nemusejí opustit budovu, chtějí-li se tady naobědvat. V době oběda je podnik vytížený, uvaří se tu v průměru 60 poledních menu. Polední menu zahrnuje polévku, sodu, kávu a mini dezert – vše za 79 korun. Večer je situace také dobrá, přicházejí mladí lidé a studenti. Odpoledne ale zeje prázdnotou. Letní turisté by se měli o podniku dozvědět, určitě by tam rádi zavítali…

Atmosféra v kuchyni je přátelská, pracují tu mladí lidé. Chtěli by uvést nové menu, které bude obsahovat asi šest jídel typických pro portugalskou kuchyni. Bylo by dobré najít jasný a racionální profil s nepřehlédnutelnou a jedinečnou nabídkou, odpovídající geniu loci tak výjimečného místa a filozofii provozu. S čím tedy přijde Zdeněk Pohlreich do Písku?

Na reprízu pořadu Ano, šéfe! se podívejte v úterý ve 22.20 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.