Šéf rozcupuje smíchovskou hospodu. A dostaví se úspěch

Další díl Ano šéfe! uvidíte ve čtvrtek ve 22.30 na Primě. V pražské restauraci U sv. Filipa a Jakuba šéf provede doslova čistku. Jedná se o REPRÍZU pořadu z roku 2011.

V centru Smíchova se v přízemí starého domu nachází restaurace U sv. Filipa a Jakuba. Hospodu vedou dva staří přátelé, kteří se řízením osudu také jmenují Filip a Jakub.

Proč se člověk z oboru a nedostudovaný právník obrátili na Zdeňka Pohlreicha? Restaurace je mírně v černých číslech, návštěvnost není to, co majitele trápí. I když si myslí, že mají v kuchyni dva výborné kuchaře, vadí jim, že se mezi nimi rozhořela bitva. Nechtějí přijít ani o Dášu ani o Michala a šéfa si zavolali, aby personál srovnal do latě.

„Asi máte nějaké manažerské slabiny,“ usoudil, když se seznamoval s prostředím „u dvou svatých“ na Arbesově náměstí. A brzy šéf zjistil, že v kuchyni toho bují mnohem více než jen špatné vztahy. Jakmile Zdeněk prolistoval jídelní lístek, viděl, že nejde pouze o spory o hegemonii mezi panovačnou vyvařenou kuchařkou a vyučeným instalatérem, kterého vaření baví. Hlavně ho vytočila zažraná letitá špína za nechladící lednicí „ve smrti“ a špatně a neprakticky vybavená kuchyně. Než začnou vařit modernější jídla, po kterých zatoužil Filip, musí se tu provést noční generálka, jinak šéf odchází. Personál i majitelé vzali hrozbu o ukončení natáčení vážně a rozpustili všudypřítomnou mastnotu a vyhodili staré zbytky.

V době šéfova působení U sv. Filipa a Jakuba probíhaly přenosy z mistrovství světa v hokeji, takže se čekalo, že fanoušci přijdou na televizní zápas, pivo a něco na zub. Majitelé dostanou úkol. Filip s Jakubem mají sami vymyslet vhodné jídlo a uvařit hokejový speciál. Něco vtipného a chutného, co připomíná hokejový puk. Jak si poradí po letech v kuchyni a co připraví fanouškům, aby se jim na zápas pěkně dívalo? „Ty vole, tady by se prodalo žrádla!“ vidí podnikatel Pohlreich skryté rezervy podniku. Nakonec vezme karbanátky do ruky šéf a hospoda praská ve švech.

Další den jdou na pořádný nákup masa, nechybí ani ledvinky a uzená žebra. Začnou vařit a Zdeňkovi se zdá šikovnější Dáša, která je pyšná na svou dršťkovou, kaťák a chřestýší oprátku. Na derniéru tohoto hitu jídelního lístku přijde i komik Luděk Sobota s manželkou Adrianou, kteří si z hecu „chřestýše“ (kuřecí nudličky) dají.

Restaurace U sv. Filipa a Jakuba má štěstí, že se tu čepuje dobré pivo a lidé si sem cestu najdou. Šéf nabádá majitele, aby svůj svatý klídek nahradili každodenní účastí a kontrolou v době oběda. Dále navrhuje rozšířit pivní sortiment, vařit jednoduchá domácká jídla, pár druhů dobře udělaného masa a dvě tři skvělé polévky. Prostě nic složitého. Problém vězí v hlavách majitelů a jejich chuti a invenci skutečně vést vlastní podnik. „O každém hostovi přemýšlejte jako o příležitosti zvýšit vaše tržby. Hezká čistá hospoda, kde se bude vařit hezké české jídlo,“ radí jim Zdeněk.

Co ještě uvidíte:

Jak dopadne návrat ke sv. Filipovi a Jakubovi? Dostanou na Smíchově hvězdičku? Vrátí se majitelům část entuziasmu, s nímž kdysi oba kamarádi hospodu otevírali? SLEDUJTE PRIMU VEČTVRTEK VE 22.30.

Sdílejte článek
Štítky Pohlreich

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 9. 2023

Berani, možná dnes pocítíte nutkání vstát a vyrazit, ale zároveň můžete mít pocit, že nejste připraveni. Možná nemáte pocit, že stojíte na dostatečně pevné půdě, abyste mohli udělat další krok. Nedovolte, aby vás tlak okolního světa posunul někam, kam nejste připraveni jít. Jděte svým vlastním tempem a buďte tolerantní k těm, kteří se rozhodli jít svým tempem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.