Šéf v táborské Pintovce a jeho 8 legendárních hlášek z místa činu

Další z řady nezapomenutelných dílů Ano, šéfe! uvidíte ve čtvrtek 28. února ve 22.45 na Primě. Tekoucí friťák „pamatuje Švédy na mostě“, lednice „socík“, o pořádku a hygieně v kuchyni také škoda mluvit. V restauraci Pintovka v Táboře Šéf vyškolí zamilovaný páreček. Pamatujete, jak tady tehdy hlásil?

Restaurace Pintovka je na pohled krásná, ale tak trochu navrch huj a vespod fuj nebo podle šéfovy maminky "hlava napomádovaná, nohy smrděj". Tehdejší majitelé, manželé Vandasovi, tady měli svatební hostinu, teď si tu „užívají“ jako podnikatelé. Restaurace není zisková. A není divu, když má nižší marži než supermarket. Suchá alarmující čísla a procenta vystřídají dva komické výstupy: zábavný houbařský rychlokurz a improvizovaná svatba v Pintovce – překvapení pro majitele, které po dvanácti letech znovu oddá sám šéf, jenž si rozšířil kvalifikaci.

Hlášky z restaurace Pintovka, Tábor:

  1. "Toho tady je, jak když plivne do Stromovky a zavře vrata!"
  2. O místním friťáku: "Ten pamatuje Švédy na mostě!"
  3. "Za mého mládí se tomu říkalo objektivní příčiny a jsou to jen výmluvy."
  4. "Hlava napomádovaná, nohy smrděj…"
  5. Kuchaři, který přes noc uklízel: "Mám pro tebe dvě zprávy, jednu špatnou a jednu dobrou: 1. Působíš dost nevyspale. 2. Máš volno!"
  6. "Nejrozšířenější české koření je strouhanka."
  7. O bagetě: "Ta šunka pamatuje Žižku, když byl ještě svobodníkem."
  8. Návštěva zahradnictví: "To je tak hezký vidět nepravidelný tvary tý zeleniny. Ať si celá Evropská unie nasere s těma ohejbákama na banány!"

Všechny řady Ano, šéfe! jsou ONLINE v archivu na iPrima.cz. Klikněte na obrázek a vyberte si, na kolikátou řadu Ano, šéfe! se chcete podívat:

Pintovka – umělecký dojem za jedničku, ale „povinná jízda“ špatně. Alespoň tak to hodnotí Šéf po ochutnávce pstruha, který je samé sádlo, a po mizerné mexické tortille, která nemá v táborské lesní restauraci co dělat, zejména když stojí stejně jako výborná svíčková s karlovarským knedlíkem.

Úhledná restaurace nemá moc reprezentativní zázemí. Porce ale nejsou ke snědení, kuchař je opravdu přející, zato účetní bilance frustrující. Restaurace nevydělává, i když lidé chodí, na obědy dojíždějí i lidé z města a pořádají se tu svatby. Vandasovi nejsou z oboru, paní vystudovala přírodovědeckou fakultu, osmatřicetiletý majitel pracoval většinu života jako grafik a DTP operátor v bratrově reklamní agentuře. Před více než dvěma lety začali provozovat restauraci, kde měli kdysi svatební hostinu. Nyní v ní pátrají po pověstné žábě na prameni.

Hospodský evidentně musí umět víc než jen nafouknout hrad pro děti. A když už má zahrádku, má si jí hledět, protože „zahrádka prodává restauraci“.

Jak dopadnou nadšení amatéři při šéfově návratu? Udělali kus práce, kterou dostali za úkol? A hlavně – naučili se počítat a kontrolovat, zda jim „zbývají nějaké škvarky“? Dostane podnikatelský pár hvězdičku?

To se dozvíme ve čtvrtek večer ve 22.45 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.