Seriály a filmy

12. března 2014 00:00

Petr Ullmann

Šéf zažije gastronomické country v pražském podniku Harmony

Zdeněk Pohlreich opět na lyžích! Tentokrát přijíždí na běžkách, aby si užil ještě trochu mrazivého povětří, než zamíří do restaurace Harmony v blízkosti Krčského lesa. Dívejte se ve čtvrtek ve 22.10 na Primě na REPRÍZU oblíbeného pořadu Ano, šéfe!

Z okénka se linou všelijaké pachy a taky dost dýmu. Majitel Štěpán Vorel nesedí na Titaniku, ale je tak nějak unaven z léta stejné nabídky minutek, hotovek a chuťovek své hospody. Chtělo by to závan čerstvějšího vzduchu, než jaký poskytuje zašlý větrák. Zatím v Harmony moc harmonie nepanuje. Buditel českých restaurací pozná dva kuchařské samorosty a zažije večer v country stylu, který si dosyta užije nad „zrzavou vodou“ a v převleku za kovboje.

Šéf v michelském skanzenu Harmony

Kovboj Zdeněk má kolty proklatě nízko a míří na kvalitu

Když šéf spatří restauraci a pivnici Harmony, trochu se lekne, kam že to zase vlezl. Když slyší, že má jen inovovat jídelníček, a ne zachraňovat hospodu, kam naštěstí chodí hodně lidí, trochu se mu uleví. Když ochutná místní speciality – plzeňskou zástěru, krůtí Harry a Neptunův trojzubec – je mu zase těžko. Minimálně z množství třicetiprocentního eidamu a smetany s nivou, jimiž jsou jídla hustě posypána, zalita a zapečena do podivných a neesteticky vyhlížejících směsí. Jako kdyby to předtím už někdo jednou jedl. Když ale pozná místní kuchaře, pochopí, že se bude taky bavit. Jsou to jeho vrstevníci, vyvaření kuchaři s potenciálem dokonce i pro televizní showbyznys. Harmony je podnik pro silnější nátury, pořádají se tu večírky s country tanci a pohoštěním k pivu. Což je skvělá příležitost pro zátěžový večer a vyzkoušení nových jídel. Jak se postaví věrní hosté k odlehčeným sexy inovacím z šéfovy dílny? Předtím ještě diváci uvidí opulentní nákup v mistrově pojetí. Majitel se křižuje a kuchaři plánují, že půjdou ven žebrat. Šéf má utkvělou myšlenku: Já z nich ty kuchaře udělám! Já to z nich dostanu!

Señor Vaněk v akci

Na ochutnávku nových jídel přijde i šéf Pražského kulinářského institutu Roman Vaněk. Jeho úkolem bude rozsoudit neformální soutěž mezi dvěma kuchaři – Pavlem a Jirkou. Kdo prohraje, bude v kovbojském roznášet hostům nové chuťovky s tataráčky! Který z „borců“ to bude? Nejsou na to kuchaři přece jen trochu staří? Naštěstí žádnou legraci nezkazí. Kam šéf posune zdejší nabídku? Pro diváky přichystá recept na smaženou cibuli a kapra po židovsku, pro kuchaře má další skvělé nápady a rady. A bude to poprvé, co sám od kolegů i nějaké dostane. Návrat do Michle bude napínavý. Udělí Zdeněk Pohlreich další radost a smích?

Dostanou v Harmony hvězdičku a konečně tu zavládne harmonie z vydařeného díla? Dívejte se ve čtvrtek ve 22.10 na Primě na REPRÍZU pořadu Ano, šéfe!

Sdílejte článek
Štítky Pohlreich

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 9. 2023

Vaše mysl dnes bzučí jako pilná včela, Berani. Udržujte si lehkou a společenskou atmosféru. Nezaobírejte se příliš detaily. Možná máte tendenci dělat si starosti s výsledky, ale pravdou je, že problémy se vyřeší docela dobře samy, pokud si zachováte jasný pohled na své cíle. Není tak důležité, jak se tam dostanete, jako to, kam chcete dojít.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.