Šéfa čeká v úterý pět kuchařů vysmátých jak lečo

Další díl Ano, šéfe! uvidíte už v úterý 29. ledna ve 21:40. Šéf se tentokrát podívá do Radniční restaurace v Jihlavě. Jedná se o REPRÍZU pořadu z roku 2010.

Šéf přijíždí rozdávat radost a smích do Jihlavy. V Radniční restauraci na náměstí si zoufají manželé Fialovi, kteří jsou v předdůchodovém věku a neradi by pustili podnik, který vedou už patnáct let.

Osud s restaurací a diskotékou spojily i jejich tři dcery. Od listopadu dramaticky klesly tržby, změna je naprosto nutná. Vybavení, jídelníček i přístup majitelů tak trochu korespondují s protějším Priorem.

„Jako kdyby tady Husák přestřihl pásku teprve předevčírem,“ poznamenal šéf, jehož zdejší mise bude hodně ostrá. Potečou slzy i nervy, mladé stromky se budou ohýbat, dojde i na poezii. Můžete se těšit i na recept na výborný teplý salát se smaženým kuřetem a žampiony.

Přestože si Zdeněk po příjezdu do Jihlavy postěžuje, že by tu umrzl lední medvěd, nakonec se půjde zchladit do závěje.Co ho v kuchyni, kde vaří pět mladých kuchařů, tak vytočí? Pravděpodobně to budou staré bolesti: špína, nedbalost, lenost a jídelní lístek plný hovadin. Možná i něco jiného. Nejsou mládenci moc drzí na lidi, kteří je platí? A umí vůbec něco jiného než kouřit a číst si noviny? Šéf si je záhy proklepne, předtím ale v restauraci dostane kotlíkový guláš bez talíře a smradlavý krabí salát z rybích tyčinek.

V kuchyni pak objeví další „poklady“, které by mohly hosty zabít. A majitelé na zkrocení té bandy nestačí. Pan Fiala je bývalý číšník a myslí si, že s personálem se dá rozumně promluvit. Což ovšem vůbec nefunguje. Od toho je tu ale šéf, který už mládence srovná do latě. Povede se mu motivovat a nadchnout pro práci za sporákem další kuchařskou posádku? Nebude to lehký úkol…

Vždyť jídelníček v Radniční restauraci slaví patnáctiny! Co tak vařit na Vysočině? Houby, brambory, ryby, vepřové. Umí tady upéct pořádnou kachnu? Snad na ni nedají také všudypřítomný sýr, eidam třicítku. Je těžké objevit jídlo, které neobsahuje tenhle národní sýr, který tu dokonce dávají i na bramborák! A umí v Radniční restauraci vůbec počítat? Paní Fialová je sice bývalá účetní, ale některé věci jí evidentně unikají. Jak se kluci chovají k surovinám, které nakupuje za drahé peníze? Hanebně! A co udělat s interiérem, kde by se mohl bez úprav ihned odehrát nějaký Dietlův seriál? Někdy stačí málo a dojde k efektní proměně.

Zdeněk se v Jihlavě dočká překvapivé satisfakce. Vyhledá ho místní básník s oslavnou básní. Dočkají se i v Radniční restauraci a dostanou vytouženou hvězdičku?

Sdílejte článek
Štítky Pohlreich

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 9. 2023

Vaše mysl dnes bzučí jako pilná včela, Berani. Udržujte si lehkou a společenskou atmosféru. Nezaobírejte se příliš detaily. Možná máte tendenci dělat si starosti s výsledky, ale pravdou je, že problémy se vyřeší docela dobře samy, pokud si zachováte jasný pohled na své cíle. Není tak důležité, jak se tam dostanete, jako to, kam chcete dojít.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.