Takhle udělal Šéf pořádek až za mořem

Ano, šéfe! IV (11) - upoutávka

Speciální díl Ano šéfe! uvidíte v úterý ve 21.30 na Primě. Tentokrát se šéf vydá na misi až do Ameriky. Bude úspěšný, nebo budou Američané dál jíst české blafy? Jedná se o reprízu pořadu z roku 2011.

Tento díl je mimořádný, protože kat „špatných českých restaurací“ se vypravil vztekat až do Chicaga, kde sídlí nejpočetnější česká menšina v USA.

Není divu, že tu vznikly české restaurace. Na periferii velkoměsta stojí i Café Prague. Její majitelka Milada Chlubnová přišla do Spojených států před dvaceti lety, koupila si dům a z informačního centra pro krajany vybudovala kavárnu a restauraci. Milada gastronomii moc nerozumí, proto naslouchá mladému kuchaři Ondřejovi z Ostravy.

V lokále „každý pes jiná ves“, který není ani kavárnou ani klubem ani restaurací, pracuje česky mluvící personál a pár Poláků. Jídelní lístek obsahuje svíčkovou, bramborák a kulajdu, ale jako úlitbu mladším ročníkům i carpaccio nebo kalamáry. Jak dopadne první šéfova ochutnávka, během níž ho obsluhuje exaltovaná varianta Amy Winehouse?

Zdeněk Pohlreich má bohužel dojem, že přesah českých blafů dosáhl až k jezeru Michigan. Jistě bude zajímavé sledovat, jakou medicínu „naordinuje“ Café Prague, aby dělalo radost majitelce i hostům. Ale protože šéf je zvědavý, má Ameriku rád a umí dávat věci do souvislostí, nebude speciální díl jen o jídle a kvalitním vaření, ale i o tom, kam se posunul americký sen a co si pod ním kdo představuje.

Na vlastní riziko také podstoupí dobrodružnou ochutnávku pouličních fast foodů a nad chicagskými mrakodrapy se proletí s krajanem, kterému americký sen vyšel.

Nenechte si ujít příležitost spatřit šéfa v akci – výjimečně za velkou louží! V úterý ve 21.30 na Primě.

Americkou misi šéf zahájí kolosální snídaní u konkurence. Chutná mu a široký úsměv obsluhující číšnice mu připomene starou pravdu, že „úsměv nic nestojí“. Jak si ale na předměstí Chicaga vedou naši krajané? Obsluha v Café Prague je problematičtější – jednu číšnici to bude stát dokonce místo. Sympatická majitelka Milada chce dát své restauraci jasnější zaměření a vychytat chyby. Její podnik se zaměřením zmítá mezi kavárnou a restaurací, restaurační složka by měla posílit.

Lekce tradiční gastronomie v modernějším pojetí

Kuchař Ondřej a Polák Adam potřebují lekci tradiční gastronomie v modernějším pojetí, atraktivním i pro potomky přistěhovalců. Kluci od Zdeňka uslyší, že jejich jídlo je „blbě uvařený a blbě vypadá“. „Aby se z vašeho česko-polskýho dreamu nestal americký nightmare,“ varuje šéfkuchař z Prahy. Všichni se musejí co nejlépe připravit na velkolepý zátěžový oběd, který by nasměroval restauraci úplně jinam, jak plánuje šéf, který tuší, že segedínský guláš a hotovky to v Chicagu nevytrhnou. Nakoupí se kachní stehna, řízky, hovězí líčka, telecí játra a salát, uvaří karlovarské knedlíky a zelí.

Šéf ocení, že kuchaři moc nediskutují, nedívají se na hodinky a spíš pracují, ale přesto všechny čeká perný den. Dokonce si na to obuje tretry a personál povzbuzuje asi jako trenér hráče NHL, kteří se také přijdou do Café Prague najíst a potěší sportovního fandu Zdeňka podepsaným dresem. Paní majitelka by láteřícího šéfa od minuty zaměstnala... S jakým výsledkem ale skončí kuchyňský turnaj s časem a živly? Ocení hosté kvalitu jídla a nové menu? Přistane v „zemi pruhů a hvězd“ za jedním hospodským oknem další hvězdička? Uvidíte… A co ještě? V Chicagu Zdeněk Pohlreich také ochutnal „hnusný hot dogy, portorikánský vepřový“, ještě mu chybí pár taktů „pořádnýho blues na rozloučenou“. A nejen do Café Prague, ale i divákům přes obrazovku vzkazuje:„Nesmíte si nikdy říct, že to nejde!“

VŠECHNY EPIZODY ANO,ŠÉFE! K PŘEHRÁNÍ ONLINE

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 2. 2024

Berany možná čekají krušné chvíle. Dobrá zpráva je, že se to zlepší. Pokud jste rodiče, děti budou každých pět minut něco chtít a vy můžete cítit tlak ze všech stran. Ani váš milostný život není imunní vůči pochybnostem, které jako by se vám vznášely nad hlavou. Žádný kompromis pro vás není možný, Berani. Jen vydržte a vězte, že přicházejí klidnější dny.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.