V úterý šéf vymete nešvary z Modré stodoly

Další díl Ano, šéfe! uvidíte 7. května ve 20.15 na Prima family. Zdeněk Pohlreich tentokrát na své misi v horoměřické Modré stodole potká svého spolužáka. Bude mu u něj chutnat? Jedná se o REPRÍZU pořadu z roku 2012.

„Kdysi mívala dobré jméno, ale jelikož my nejezdíme do žádných hospod, které mají dobrý jméno, tak si myslím, že Modrá stodola je v tuhletu chvíli na pokraji kolapsu,“ tuší správně Zdeněk Pohlreich. S chodem velké restaurace s bowlingem, k níž patří i hotel, paní Renatě Herzmanové pomáhá přítel, který vaří v kuchyni, ale výkon zařízení hodnotí minimálně jako nevyrovnaný.

„Jeden den se všichni můžou zbláznit a druhý den si nevyděláme ani na elektřinu,“ stěžuje si na málo hostů a nákladný provoz. Zato v blízkém bufetu je narváno. Třetí člověk, kterému na Modré stodole záleží, je majitelčin syn Martin, který se vrátil z ciziny a má vysokou hotelovou školu. Mezi muži je to na ostří nože. Každý z nich má jinou představu a paní Renata v tom lítá. „To je ten ideál podnikání, rodinný byznys,“ ironicky konstatuje šéf nad problémy, za nimiž stojí lidský faktor. A jak se ukáže, Vladimír, jehož výtvory buditeli českých restaurací nechutnají, je jeho spolužák. Že by Zdenda dával v učňáku větší pozor?

Renata Herzmanová si myslí, že „přestože už největší chyby odstranila a špínu v lokále také nemá, přesto to na určitou míru kulhá.“ Proč? Šéfovi se ve stodole líbí: „To dělal architekt, to si nikdo nenamaloval na kousek toaletního papíru.“ Interiér je vzdušný, velkorysý, čistý. Z otevřené galerie s krbem, kde je restaurace, lze sledovat čtyři bowlingové dráhy. První kontrolní ochutnávka králičího hřbetu, jelení paštiky, pstruha a horoměřické topinky však skončí neslavně. Pstruh je nudný, králík suchý jak cesta, brambory zkyslé. „Za tohle, cos mi tady dneska nadělil, by ti pan třídní dal pěkně do čuni,“ nešetří bývalého spolužáka šéf.

Měl jsem pět věcí a jedna z nich byla horší než druhá.

Jak nastavit jídelní lístek, když lidé na bowlingu chtějí něco úplně jiného než v restauraci? Martin se pokouší prorazit s obědovými meníčky, ale Vladimír to vidí jinak. „Podle mě ty hotovky nemají šanci na úspěch, to je nevděk kuchařů i číšníků.“

Šéf vezme Renatu do místního bufetu, kde je každý den narváno a kde to v poledne žije. Kupodivu ceny jsou stejné jako v architektonicky zajímavé restauraci, přesto tudy cesta nevede! V Modré stodole nehaprují jen vztahy a v kuchyni neschází pouze talent a entuziasmus. Zátěžový večer, kdy hosté čekají až dvě hodiny na jídlo, upozorní na špatnou organizaci práce a skryté rezervy. Je jasné, že paní Herzmanová nemá svůj personál zcela pod kontrolou. Jak se vyhnout kritice napružených zákazníků, kteří si přišli na pérování číšníků spravit sebevědomí a pozvednout náladu? Vůbec jim nedat příležitost ke kritice, radí šéf. A nabídnout mnohem víc. Zajímá ho, proč na začátku léta nejsou před restaurací slunečníky a proč už dávno nehoří venkovní gril? Vyzkouší Vladimíra. Má si zajet nakoupit a uvařit něco, co ho baví. Jak si Zdeněk pochutná? Jako v nemocnici, a proto majitelce navrhne výměnu šéfkuchaře, protože „situace je kritická a vy si to nemůžete dovolit,“ varuje Renatu. Koho ještě se bude muset zbavit?

Minidrama, které jí nezávidíme, ji čeká na parkovišti, kde bydlí v karavanu „inventář“ restaurace a „rodinný přítel“ Pavel. Zdeněk mezitím zkusí zapracovat na dorostu v kuchyni, kde předvede rychlé sexy vaření a naučí kluky salát se ztraceným vejcem. A lidem, co si přišli zahrát, přichystá dobrý velký řízek, pizzu a kus masa. „Nehledejte v tom žádný extrabuřty, udělejte z toho normální sousedskou restauraci,“ nastiňuje šéf cestu pro Modrou stodolu. Bude dostatečně schůdná?

Sdílejte článek
Štítky Pohlreich

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.