VIDEO Jak zničit krtka! S Mírou na trik s dírou

AT - Krtek a hřiště

Svému krtkovi ANO neříkejte! Máme pro vás extra recept z Nového Kostela, obce na samém západě Čech, kde nasadil místní správce fotbalového hřiště proti krtkovi vskutku vynalézavý trik. A podotýkáme, že jde o ryze mírumilovnou vychytávku! Názornou ukázku najdete na VIDEU hned v úvodu.

Jednou z výrazných postav čtvrtečního dílu Ano trenére! je i upřímný padesátník Mirek Kulak. Milovník kopané, nadšený správce hřiště, kustod, fanoušek Jiskry Nový Kostel.

Takřka pro všechny je to Míra. Profesí truhlář a nadšený zahradník dbá o hřiště jako o vlastní. Bohaté zkušenosti, které nasbíral při pečování o zahradu kolem svého rodinného domku, úročí na místním fotbalovém hřišti. Zde také aplikuje jednu z lidových metod na vyhánění krtka.

Další díl Ano, trenére! vysíláme ve čtvrtek ve 22.45 na Primě

Sousedé by prý ke zničení škůdce volili razantnější metody v podobě pastí nebo návnad s jedem, Miroslav Kulak ale od dětství vidí „krtečka“ jako roztomilou animovanou postavičku Zdeňka Milera, a tak nějakou „vraždu“ zcela vyloučil. Jeho humánní metoda funguje. Jak jsme na vlastní oči viděli ještě po roce, na hřišti v Novém Kostele už žádný krtek neřádí!

VIDEO Teď si můžete poslechnout radu pravého experta na odhánění krtků.

Toto by vás k tématu škůdců na travníku a v záhonech mohlo také zajímat:

Zuzana Schneidewind, kamera: Jan Kundera

Sdílejte článek