24. června 2016 01:00

Iva Kropáčková

Letní vychytávky do mobilu: Usnadní plánování, ušetří čas i peníze

Stáhněte si do mobilu šikovné aplikace, které oceníte hlavně v létě a o dovolené. Během chvíle vyřešíte řadu situací...

Dnešní doba umožňuje najít praktické informace během několika minut a v podstatě na jakémkoliv místě. Představujeme vám několik letních mobilních aplikací včetně videopopisů, které vám usnadní například plánování cesty do zahraničí, hledání míst ke koupání po celé republice nebo tipů na výlet po českých hradech a zámcích.

1) Aplikace SWIM PLACES/KDE SE KOUPAT

K létu patří zaručeně koupání. A v Česku jsou stovky míst, kde se můžete vykoupat v přírodě. Pokud máte chytrý telefon, snadno si poradíte i na výletech ve vedrech do neznáma. Místo, kde se můžete vykoupat, najdete snadno v aplikaci SWIMPLACES/KDE SE KOUPAT. Všechno vidíte na mapě, rozhodovat se můžete i podle hodnocení ostatních uživatelů a jejich komentářů. Nechybějí ani fotky a informace o tom, jak vypadá pláž i kvalita vody. A nejen to...

>>> Srovnání mobilních tarifů <<<

2) Aplikace pro vodáky ZAPÁDLUJ!

Kde jsou jezy, jaký je nebezpečný, jak ho překonáte, i fotka, jak daný splav vypadá. To je jen hrstka informací, které najdete ve vodácké aplikaci ZAPÁDLUJ! Najdete v ní všechno, co vás při plavení na řece čeká, a databázi můžete i sami rozšiřovat o další zásadní informace pro příležitostné i pravidelné vodáky, kteří kromě dvoučlenných kanoí využívají rádi i kajaky, pramice nebo rafty.

3) Dovolená autem: Aplikace na plánování trasy VIAMICHELIN ROUTE PLANNER, MAPS + navigace v aplikaci WAZE

Jedete na dovolenou autem? Určitě oceníte možnost si trasu naplánovat přímo v parádní aplikaci, která vám navíc vypočte i očekávanou spotřebu. A abyste nebloudili vůbec, využijete další aplikaci s navigací i aktuálními informacemi od řidičů. Obě představujeme ve videu...

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ ONLINE Bleskové sjednání na Prima Rádci. Cena od 9 Kč

4) Aplikace HRADY A ZÁMKY, MAXŮV PRŮVODCE

Pokud rádi poznáváte historické památky České republiky, oceníte aplikaci MAXŮV PRŮVODCE. Je pravda, že to je spíš elektronická knížka než aplikace, ale se všemi mobilními prvky. Najdete v ní asi 100 hradů a zámků včetně informací o jejich historii a zajímavosti. Znalosti si můžete otestovat i v řadě kvízů. Hledat lze podle krajů nebo podle abecedy.

5) Aplikace na hledání levných letenek: KIWI.COM (SKYPICKER)

V téhle aplikaci můžete vyhledávat nejvýhodnější letenky. Pokud nemáte sen o konkrétní destinaci, ale necháváte to náhodě, může jít o ideální nástroj právě pro vás. KIWI.COM (ještě donedávna Skypicker) pracuje s levnými letenkami nízkonákladových společností a jejich aktuálními akcemi. Letenky si můžete přímo v aplikaci i objednat. Více opět ve videu. Vyhledávat můžete i na stejnojmenném webu. (Poznámka – Video je natočené ještě před změnou jména společnosti.)

6) AIRBNB: Aplikace na hledání levného ubytování po celém světě

Je to skvělá alternativa ke klasickým hotelům. Díky aplikaci si můžete pronajmout volný pokoj u někoho doma a pokud vás finance tolik netrápí, můžete si zarezervovat celý byt nebo dům. A jako bonus poznáte spoustu zajímavých lidí. Ubytování zde nabízejí majitelé bytů a domů z více než 190 zemí světa. I v České republice se jedná o oblíbenou službu – používá ji 50 tisíc lidí a 4 tisíce jich nabízí i ubytování.

7) Aplikace LETIŠTĚ PRAHA (přílety a odlety, check-in)

Pokud někam letíte z Prahy, určitě se vám vyplatí stáhnout aplikaci LETIŠTĚ PRAHA Najdete v ní informace o všech příletech a odletech, změny jsou okamžitě dostupné. Zvládnete i check-in, pokud máte jen příruční zavazadla.

8) Aplikace PACKPOINT: Co zabalit na cestu

Jestli vás nebaví balit a přemýšlet, co všechno můžete na příštích 14 dní v cizině potřebovat, nebo prostě nechcete na nic zapomenout, pomůže vám aplikace PACKPOINT. V ní jen vyplníte, kam jedete, na jak dlouho, co tam chcete dělat, a aplikace vám vygeneruje, co byste si měli zabalit s sebou. Seznamy můžete i sdílet nebo synchronizovat do Evernote. Komunikuje se v angličtině, což je nevýhoda, ale zároveň výhoda. Aspoň si můžete trochu angličtinu před odjezdem procvičit. :-)

9) Aplikace PUMPDROID: Přehled cen pohonných hmot

Řešíte cenu benzínu? V téhle aplikaci najdete přehled čerpacích stanic a cen pohonných hmot. Sympatické je, že pumpy a ceny vidíte hned na mapě, podle trasy, jak jedete. Můžete si vybrat tu, kde jsou ceny nejnižší. Aplikace sleduje i pumpy, které byly dříve pokutovány. Lze filtrovat podle ceny, vzdálenosti, otevírací doby. Pumpdroid je pouze pro Androidy, pokud máte operační systém Windows nebo iOS, použijte aplikaci MBENZÍN.

10) Aplikace MAURERŮV VÝBĚR GRAND BAR: Jak najít bar či restauraci v okolí místa, kde jste

Chcete si jít večer posedět s kamarády a vyzkoušet něco nového? Jste v místě, kde to neznáte? Žízeň a chuť na dobrý drink zaženete nejlíp v osvědčeném podniku. A my vám prozradíme, jak najít jen ty nejlepší a osvědčené, aniž byste museli třeba jezdit několik kilometrů, pokud nebudete chtít. Vyzkoušejte mobilní vychytávku MAURERŮV VÝBĚR GRAND BAR. Jistota zaručena: V aplikaci najdete jen bary, restaurace a puby, které opravdu za něco stojí.

>>> Ušetřete až 50 % vaší měsíční útraty za telefon. Srovnání mobilních tarifů zde <<<

Všechny uvedené aplikace byly představeny v pořadu Applikace s Ivou Frühlingovou a Mikolášem Tučkem, který je nadupaný zajímavými tipy, radami a novinkami ze světa mobilních aplikací. Můžete ho sledovat každou sobotu v podvečer na Prima Cool. Všechny odvysílané díly najdete také na Prima PLAY – Applikace.

Prima Rádce je také na Facebooku. Najdete nás zde.

Zdroj fotografií: Thinkstock

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 9. 2023

Rodinné hodnoty, které jste přijali, mohou být dnes zpochybněny. Možná budete považovat některé přátele za svou skutečnou rodinu nebo si budete myslet, že netradiční domácnost pro vás funguje lépe než tradiční. Nedovolte, aby vás obavy příbuzných přiměly držet se zpátky.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.