Bojovnice z Matrixu i podivínka z romantiky. Jaké jsou nej role Carrie-Anne Moss?

Proslula jako drsňačka, která otevřela oči Keanu Reevesovi, nyní ji můžete vídat v seriálu Bez hranic. A čtvrteční díl je obzvlášť o “její” Amandě. Co se stane? Než to zjistíte, mrkněte na nej záležitosti, kde se tahle šmrcovní tmavovláska objevila.

Další díl seriálu Bez hranic uvidíte ve čtvrtek od 20.15 na Prima love.

Legendární Trinity

Ok. Začneme u její nejikoničtější role. Trinity Carrie představila jako ultraschopnou a drsnou hackerku, která bojuje proti nepřemožitelnému zlu. A ve slavném oděvu jí to navíc fakt hodně slušelo. Úspěch, který jí Matrix přinesl, byl zasloužený – herečka jednak pro svou roli tvrdě dřela, až si během natáčení zlomila kotník. Ovšem zatnula zuby a hrála dál.

Temná minulost

Koncem 90. let šel do kin i další slavný snímek, kde se Carrie-Anne objevila – Memento režiséra Christophera Nolana. Mrazivý film o muži bez krátkodobé paměti, který pátrá po vrahovi své přítelkyně a na své cestě potkává právě barmanku Natalii v podání Carrie-Anne.

Upjatá paní

Prvek hořkosti Carrie-Anne o pár let později kápla do tuze sladké Čokolády. Zahrála si tu svým způsobem protiklad hlavní hrdinky cukrářky Vianne – podivínskou Caroline, která s nelibostí sleduje, jak se její matka právě s Vianne sblíží. Mimochodem tuhle roli původně odmítla Gwyneth Paltrow.

Románek s Alanem

Jednoduchá nebyla ani její postava Maggie v dojemném dramatu Sněhový dort. V příběhu o tajemném Alexovi, který skrývá temnou minulost a pomáhá autistické matce s pohřbem její dcery a sousedce Maggie, s níž si právě Alex začne. Role Maggie vynesla Carrie-Anne Moss vítězství na torontských Genie Awards, a to v kategorii pro nejlepší herečku ve vedlejší roli.

Máma od Shii

S příchodem čtyřicítky si v roce 2007 Carrie-Ann zahrála matku “velkého” a pořádně problémového kluka Shii La Beoufa v thrilleru Disturbia. Ve svižné záležitosti nikoliv nepodobné slavnému Hitchcockovu Oknu do dvora šlo přitom její postavě o krk. Prakticky doslova.

Bez hranic uvidíte ve čtvrtek ve 20.15 na Prima love!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2023

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.