To nejlepší z Bikesalonu. V sobotu na Primě!

Pro letošek poslední premiérový Bikesalon sledujte zase v sobotu v 10.00 na Primě!

Je tady už 30. díl pořadu Bikesalon. Proto využijme této příležitosti a společně nahlédněme na sestřih těch nejzajímavějších reportáží a kol, která jsme doposud sedlali. Jdeme na to! Elektrokolo KTM Macina Sport 10 CX5 nás jednoznačně zaujalo svojí použitelností. Stroj je vhodný jak na celoroční dojíždění do práce, tak pro víkendové, opravdu dlouhé vyjížďky. Díky obří kapacitě baterií se totiž o dojezd rozhodně nemusíte strachovat. Čím je kolo ještě výjimečné?

Specialized Epic Expert Evo je nejbrutálnějším a zároveň nejmohutnějším bikem z řady Epic od severoamerického výrobce. Má vyšší zdvihy, opravdu schopnou geometrii, ale přitom si zachovává mrštnost a použitelnost kola, na jakém jezdí třeba i Jaroslav Kulhavý! Víc už vám připomene náš testovací jezdec Daniel. Největší cyklistický závod planety a zároveň mekka silniční cyklistiky – to je Tour de France. Bikesalon na letošním ročníku rozhodně nemohl chybět, a tak jsme vám ukázali pohled do zákulisí i na to, co všechno se s nejslavnějším cyklistickým svátkem pojí. Záběry na sluncem zalitou francouzskou krajinu vás v tomto sychravém podzimu jistě zahřejí na duši.

Že s elektrokolem nemůže být sranda? Ale jděte! Náš testovací jezdec Martin vytáhl uprostřed léta jeden elektrobike, který se zrodil v bývalém areálu kopřivnické Tatry, a dokázal nám pravý opak. Stroj se jmenuje Superior eXF 939 a chvíle na něm byly tedy opravdu horké. No posuďte sami. Horská cyklistika, to už dávno nejsou jen obyčejné horáky se širšími plášti. Připomeneme si jednu z extrémních disciplín, kde nerozhoduje ani tak rychlost, ale spíš soustředění, přesnost a smysl pro rovnováhu. Řeč je o trialu, respektive o trialovém speciálu, jehož testem nás provede Vlasta Kabeláč Čiháček, jeden z nejpovolanějších trialistů u nás.

Hledáte nejrychlejší silniční kolo současnosti?

I to jsme v Bikesalonu testovali. Jmenuje se SystemSix a je od amerického výrobce Cannondale. Kolo je dokonce tak rychlé, že Martin jízdu na něm přirovnal k letu volným pádem. Neváhejte si ale připomenout i další detaily tohoto úžasného karbonového stroje. Úžasné pláže, malebná zákoutí i všudypřítomný závan právě přicházejícího léta. Tým Bikesalonu vyrazil v květnu do Chorvatska, aby tu objevil i několik nádherných cest, jež jsou vhodné k celodenní vyjížďce. Pojďme si znovu projet trasu přes poloostrov Pelješjac, která začíná i končí v nádherném přístavím městečku Trpanji. Ach, už aby zase bylo léto…

Přehled aktuální novinek i chystaných speciálů na příští rok nás neminul na cyklistické akci v pražském Spořilově. K vidění byla jak elektrokola s integrovanými bateriemi, tak neméně zajímavé, vyloženě offroadové speciály!

TESTY KOL Z POŘADU BIKESALON POHROMADĚ

Karbonový rám, kvalitní komponenty a velmi přijatelná cena. Cube Reaction C:62 zaujal testovacího jezdce nejen svou obratností, ale i zpracováním. Pamatujete si, jak test tohoto kola dopadl? Elektrokola zažívají obrovský boom. Přemýšleli jste ale někdy nad tím, že i pohon a zejména pak baterie potřebují zvláštní péči? Poradíme vám, co dělat, aby celé elektrokolo sloužilo co nejdéle a spolehlivě.

Premiérový díl pořadu Bikesalon odstartuje v sobotu v 10.00 na Primě!

Magazín Bikesalon můžete kdykoliv sledovat online na iPrima.cz

No a je tu konec. A s ním se pro letošní rok loučí i Bikesalon:

Mnohokrát vám děkujeme za přízeň, milí diváci, a těšíme se vás v ještě lepší kondici i do příštího roku! Budeme znovu vyrážet na výlety, testovat ta nejzajímavější kola, jaká jsou na našem trhu k dostání, a možná že k tomu všemu přibyde ještě něco. Něco opravdu zajímavého. Podrobnosti si ale prozatím necháme jako překvapení. Vy se každopádně nezapomeňte v sobotu dívat, ať si nás ještě do sytosti užijete!

Začínáme přesně v 10.00 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 2. 2024

Prosperita je za rohem, Berani, pokud už tu není. Veškeré vaše úsilí se brzy vyplatí, a to ve velkém. Může se stát, že v práci bude přijat velký návrh, nebo možná rukopis, který jste napsali, vám zajistí nakladatele. Váš vrozený talent a štěstí se spojí a přinesou vám úžasné věci. Užijte si tuto vítanou změnu událostí!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.