Sladké recepty

24. listopadu 2013 14:00

Klára Michalová

Božská Markéta na prknech, která znamenají svět!

Další epizoda Božských dortů zavede Markétu do oblíbeného divadla. Už v pondělí ve 20.15 na Prima love sledujte reprízu úspěšného dílu, v němž božská Markéta připraví ansámblu libereckého divadla F. X. Šaldy neméně božské sladké překvapení.

Na začátku této epizody zastihneme Markétu na představení Zkrocení zlé ženy v libereckém divadle. Markéta má divadlo ráda už od dětství, často jej navštěvovala s maminkou i babičkou, a dnes tam vodí svou dceru Sáru. Hlavně proto se rozhodne vytvořit dort jako dárek pro divadelní soubor.

Velký obdélníkový korpus z čokoládového těsta promazaný čokoládovým krémem se stane základem pro dnešní originální dort. S pomocníkem Michalem ho potáhnou hnědou potahovkou, která má evokovat „prkna, co znamenají svět“.

Tmavě zelená potahovka orámuje jeviště, nemůže chybět ani nařasená opona v krásném červeném odstínu. Okraje dortu ozdobí nevšední motivy z cukrové polevy, kterou po ztuhnutí Markéta dobarví zlatou barvou. Hlavním motivem dortu se stanou masky, které symbolizují komedii a tragédii. Markéta je vykrojila ze silnějšího plátu marcipánu, který nechala vytvrdnout, a Michal je pak hezky pozlatil.

Pro závěrečnou úpravu použila Markéta air-brush, nebo-li stříkací pistolku, s níž na dort v rovnoměrné vrstvě nastříkala barvu, která mu dodala patinu a zvýraznila jeho strukturu.

A pak už přišel čas na úpravu Markétina zevnějšku a mohlo se vyrazit do divadla na večerní představení. Po děkovačce Markéta dovezla dort přímo na jeviště, kde ho věnovala hercům, dle jejích vlastních slov „z lásky k divadlu“.

Po krásném večeru plném emocí pro vás Markéta připravila ještě jednoduchý recept na křupavé šťavnaté koblížky. Recept najdete hned po skončení pořadu na našich webových stránkách.

Další novinky a inspiraci najdete na Facebooku pořadu Božské dorty od Markéty.

Mrkvový dort s citronovou polevou

Flambované ovoce

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.