Sladké recepty

24. listopadu 2013 14:00

Klára Michalová

Božská Markéta na prknech, která znamenají svět!

Další epizoda Božských dortů zavede Markétu do oblíbeného divadla. Už v pondělí ve 20.15 na Prima love sledujte reprízu úspěšného dílu, v němž božská Markéta připraví ansámblu libereckého divadla F. X. Šaldy neméně božské sladké překvapení.

Na začátku této epizody zastihneme Markétu na představení Zkrocení zlé ženy v libereckém divadle. Markéta má divadlo ráda už od dětství, často jej navštěvovala s maminkou i babičkou, a dnes tam vodí svou dceru Sáru. Hlavně proto se rozhodne vytvořit dort jako dárek pro divadelní soubor.

Velký obdélníkový korpus z čokoládového těsta promazaný čokoládovým krémem se stane základem pro dnešní originální dort. S pomocníkem Michalem ho potáhnou hnědou potahovkou, která má evokovat „prkna, co znamenají svět“.

Tmavě zelená potahovka orámuje jeviště, nemůže chybět ani nařasená opona v krásném červeném odstínu. Okraje dortu ozdobí nevšední motivy z cukrové polevy, kterou po ztuhnutí Markéta dobarví zlatou barvou. Hlavním motivem dortu se stanou masky, které symbolizují komedii a tragédii. Markéta je vykrojila ze silnějšího plátu marcipánu, který nechala vytvrdnout, a Michal je pak hezky pozlatil.

Pro závěrečnou úpravu použila Markéta air-brush, nebo-li stříkací pistolku, s níž na dort v rovnoměrné vrstvě nastříkala barvu, která mu dodala patinu a zvýraznila jeho strukturu.

A pak už přišel čas na úpravu Markétina zevnějšku a mohlo se vyrazit do divadla na večerní představení. Po děkovačce Markéta dovezla dort přímo na jeviště, kde ho věnovala hercům, dle jejích vlastních slov „z lásky k divadlu“.

Po krásném večeru plném emocí pro vás Markéta připravila ještě jednoduchý recept na křupavé šťavnaté koblížky. Recept najdete hned po skončení pořadu na našich webových stránkách.

Další novinky a inspiraci najdete na Facebooku pořadu Božské dorty od Markéty.

Mrkvový dort s citronovou polevou

Flambované ovoce

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 7. 6. 2023

Dnes může být těžké zůstat při zemi, když kolem vás létají všechny informace a v srdci se vám bouří emoce. Snažte se nebrat věci příliš vážně, Berani. To je klíčem k tomu, abyste si dnes zachovali chladnou hlavu. Přistupujte k dnešnímu dni s nadšením a věnujte se jakékoli vyšetřovací práci, kterou je třeba udělat. Z nečekaných zdrojů přicházejí důležité skutečnosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.