Božská Markéta se ocitla ve sloním objetí

Tentokrát se Markéta vydá do nejstarší zoo v České republice, kde dostane zakázku na dort, ale stihne si i pohrát se zvířaty. Na novou epizodu se můžete podívat už v pondělí 29. dubna od 20.15 na Prima love.

Markétina návštěva liberecké zoo začala v tropickém pavilonu, kde dostala od kamaráda zakázku na dort pro služebně nejstaršího ošetřovatele Milana Jakubičku. Ten právě oslavuje životní jubileum – 60 let – a zároveň 40 let práce v zoo. Dohromady tedy úctyhodná stovka :)

Aby načerpala inspiraci, prošla si areál a prohlédla si největší atrakci této zahrady – mláďata bílých tygrů. Nezapomenutelným zážitkem pro ni určitě bude i dostaveníčko se slonem. Markéta se zhoupla na jeho chobotu a pak strávili chvíli v objetí...

Zpátky v cukrárně pak s Michalem vymysleli dort z tenkých sytě barevných korpusů, promazaných citronovým krémem a potažený z části bílou potahovou hmotou, na kterou Markéta gelovými barvami namalovala naivní, jakoby dětské obrázky zvířat. Mezi nimi nemohl chybět ani takin čínský, které právě oslavenec ošetřuje. Dort zdobí i logo Zoo Liberec, na které jsou zaměstnanci náležitě hrdí.

Při předání dortu oslavenec bohužel z důvodu nemoci chyběl, ale i tak dort všem udělal radost. Na řezu byl krásně barevný a pestrý, stejně jako je krásná i liberecká zoo.

Na závěr epizody nám Markéta představí recept na zajímavý lokální dezert Podještědský foucmouk. Recept najdete hned po odvysílání pořadu na našich webových stránkách.

Další novinky a inspiraci najdete na facebooku pořadu Božské dorty od Markéty.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.