Božská Markéta se sluncem na dlani

V další epizodě Božských dortů se Markéta vydala navštívit Domov Maxov pro dospělé s mentálním postižením. Jakým dortem jim udělala radost, uvidíte už v pondělí 15. dubna ve 20.15 na Prima love.

Nedaleko Jablonce nad Nisou, kde Markéta Krajčovičová žije, je v obci Horní Maxov ústav sociální péče Domov Maxov. V letošním roce tam slaví 50 let od založení a k této příležitosti se Markéta rozhodla, že jim vyrobí další ze svých krásných dortů.

Na zadání se domluvila s řádovou sestrou ve vysvěcené kapli Božského Srdce Páně, která je přímou součástí Domova Maxov.

S Michalem pak v cukrárně vymysleli motiv rozzářeného slunce v dlaních v jednodušší stylizované podobě. Základem byl větší čokoládový korpus s čokoládovým krémem, potažený bílou potahovou hmotou s vytlačeným květinovým motivem, který měl evokovat ubrus s nařasenými okraji.

Markéta se svěřila, že speciální fólie s výraznou strukturou květinového vzoru byla jedna z jejích prvních pomůcek, do které investovala. Fólie se položí na vyválenou potahovku a pomocí válečku se do ní její vzory rovnoměrně zatlačí.

Mezitím jí Michal pomohl vytvořit základ pro sluníčko. Kouli ze světlého korpusu s čokoládovým krémem potáhli žlutooranžovou potahovkou, Markéta vytvořila oči a úsměv, které dobarvila prachovými barvami. Ze stejné potahovky ještě vyrobili paprsky.

Před předáním Markéta dort zkompletovala až na místě, kde slunce umístila na bílý základ a poté přidala ruce vytvořené z marcipánu.

Chráněnci v domově měli velikou radost, stejně jako pan ředitel Stanislav Petrovič. Pro Markétu to bylo jistě obohacující setkání, jak sama přiznala.

Na závěr epizody Markéta ukázala, jak si připravit jednoduchou kefírovou buchtu s meruňkovou marmeládou. Recept najdete hned po odvysílání pořadu na našich webových stránkách.

Další novinky a inspiraci najdete na facebooku pořadu Božské dorty od Markéty.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 5. 2024

Berani, snažte se příliš nezaplést do případných konfliktů, které se kolem vás odehrávají. Vaším úkolem je uklidnit situaci a vnést do ní praktičtější pohled. Pokud se zamotáte do akční fáze snah, aniž byste se nejprve zamysleli nad tím, co vlastně děláte, můžete věci ještě více zamotat. Odstupte od ohně, místo abyste se do něj vrhali po hlavě.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.