Božská Markéta se vrhla na luxusní chutné šperky

Jak si božská Markéta poradila se zakázkou na dort od firmy, která vyrábí krásnou bižuterii? Nebyla by to ona, aby výsledkem nebyl skvostný dort. A protože se opravdu mimořádně vyvedl, rozhodli jsme se do vysílání zařadit reprízu tohoto pořadu.

Jako vždy začíná Markéta rozkreslováním dortu a šperků. Připravenou už má korunku jako inspiraci. Dalším zdrojem inspirace je pro Markétu tentokrát i malá Sárinka, která jí pomůže pro dort vybrat ten správný drahokam. K této veskrze dámské princeznovské akci se za chvíli přidá Michal a hned je zábava. Myslíte, že by Michalovi slušela korunka či náušnice?

„Šéfka“ Markéta si ale stále není jistá, jakou podobu dortu zvolit – má vytvořit prsten s čelenkou? A posypat kameny? To celé na královském polštáři? Ano, to bude ono!

Co se týče chuťové stránky, vítězí nejoblíbenější čokoládový krém, který je nejoblíbenější. A korpus bude mramorový. Sárinka si mezitím krásně maluje princezničky a kytičky.

Michal připravil korpus ve tvaru polštářku, dokonce myslel i na knoflíčky, jaké každý královský polštářek musí mít. Potahovací marcipán je modrý, aby krásně kontrastoval s blyštivými šperky. Zatímco ho Markéta natáhne na korpus a uhladí, Michal rozmíchává zlaté barvy.

Mezitím už Markéta vymačkává dírky kolem „knoflíků“, aby vše vypadalo maximálně realisticky. K reálné podobě přispěje i „prošívání“, které Markéta na dortu vytvoří speciálním rádýlkem. Markéta pak odřeže potahovací marcipán kolem polštářku a Michal už pracuje na výrobě knoflíků. Což je také docela kumšt, Michal by mohl vyprávět.

A co by to bylo za královský polštář, kdyby neměl střapečky? A zkuste hádat, čím se budou dělat. Nevíte? Z marcipánu klasickým mačkátkem na česnek!

Aby polštářek získal saténový vzhled, potřou ho cukráři blyštivými modrými a zlatými třpytkami. Knoflíky zase získají luxusní nádech zlatou barvou. A teď už se mohou vrhnout na samotné šperky.

U šperků je důležité, aby pořádně ztuhly. Proto si prstýnek Markéta vymodelovala už předem a jen ho dozdobí stejnou zlatou barvou jako knoflíky a jedlými démanty. A protože naše Markéta myslí na všechno, prstýnek a čelenka budou na polštářku položené na drapérii.

Ve šperkařské dílně vzbudil dort naprosté nadšení! Nejen jeho krása, ale i chuť. A Markéta jen září úsměvem, že jsou šperkaři spokojení.

Po úspěšném předání dortu se Markéta rozhodne zužitkovat korpus a krém, které jí po vyřezávaném dortu zbyly, a ukáže vám, jak si udělat malé dortíčky na špejli. Recept najdete hned po odvysílání pořadu na našich webových stránkách.

Další novinky a inspiraci najdete na Facebooku pořadu Božské dorty od Markéty.

A tady se podívejte, na co se můžete v tomto díle těšit:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.