Božská Markéta si zahrála na Alfonse Muchu

Další díl Božských dortů od Markéty bude ještě o něco více prostoupen múzami a světem výtvarného umění než obvykle. Kam že vyrazí? Uvidíte na Prima love v pondělí ve 20.15.

Markéta diváky přivítá v muzeu na výstavě obrazů Alfonse Muchy a přizná se, že přestože na škole studovala nejrůznější výtvarné slohy, moc ji to nebavilo. Zato tvorba Alfonse Muchy, ta se jí líbila vždy! A tak s potěšením přijímá zakázku na výrobu dortu, který je pro jednu tenisovou legendu – nic víc se zatím nedozvíme.

Ale to Markétě nevadí. Chlubí se Michalovi, jak krásnou zakázku dostala, a vrhá se na „Nařasený dort“, který si naplánuje jako podstavec v krémové barvě. Na něm spočine plátno s motivem obrazů Alfonse Muchy a vedle něho pak bude ležet malířská paleta a štětce.

Podívejte se, jak muchovský dort vznikal:

Společně s Michalem se šikovná cukrářka vrhne na výrobu dortu, upeče čokoládový korpus, naplní ho kokosovým krémem a základ je hotový.

Práce na zdobení už pak vyžaduje opravdovou zručnost, a tou je Markéta pověstná. Skvostný dort předává na výstavě bývalému československému a českému profesionálnímu tenistovi Karlu Nováčkovi, který pomáhal výstavu obrazů Alfonse Muchy uspořádat. Všichni společně užasnou nad Markétiným umem, její – Muchovo – plátno je totiž opravdu božské!

Na konci pořadu nám Markéta ukáže recept na ořechové překvapení. Recept najdete hned po odvysílání pořadu na našich webových stránkách.

Další novinky a inspiraci najdete na Facebooku pořadu Božské dorty od Markéty.

Mohlo by vás zajímat:

Mrkvový dort s ořechy

Trhanec s jablky

Oříškové sušenky cantuccini

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2023

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.