Božská Markéta v obležení pořádných chlapů

Nová epizoda Božských dortů zavede Markétu přímo na hasičskou stanici. Připravila pro hasiče dárek v podobě originálního dortu. Podívejte se v pondělí 22. dubna ve 20.15 na Prima love, jak tvrdým chlapům sladká odměna chutnala.

Cukrářka Markéta Krajčovičová bydlí v Jablonci nad Nisou. V horských oblastech si lidé musí hasiče předcházet, sněhové kalamity jsou tu na denním pořádku. A protože se o Markétinu cukrárnu celou sezonu hezky starali, rozhodla se, že jim za jejich práci věnuje sladký dárek.S Michalem vymysleli dort s motivem požárního hydrantu, který všichni známe z amerických akčních filmů. Robustní tvar s industriálními detaily Markéta doplnila o štítek s logem Hasičského záchranného sboru.

Při tvorbě tvarově složitějšího dortu je potřeba upravit sílu potahové hmoty, používá se silnější než na hladké povrchy, to proto, aby nepopraskala. Zvlášť pokud je potřeba dort převážet. Jako základ zvolili čokoládový korpus s čokoládovým krémem, protože to je kombinace, která potěší každého :)

Dort ve tvaru hydrantu potáhli sytě červenou potahovkou. Michal se tentokrát aktivně zapojil i do zdobení dortu, nakonec mu ale Markéta musela přece jen trošku pomoct. Zvlášť efektní je vytváření patiny pomocí práškového kakaa, které se nanáší štětcem.

Dort přivezla Markéta přímo na hasičskou stanici, a protože chlapům moc chutnalo, dovolili jí sjet si po té proslulé kovové tyči. No upřímně... Kdo by si to alespoň jednou nechtěl vyzkoušet?Na závěr epizody nám Markéta ukázala recept na nepečený cheesecake s mandlovým likérem. Recept najdete hned po odvysílání pořadu na našich webových stránkách.

Další novinky a inspiraci najdete na facebooku pořadu Božské dorty od Markéty.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 31. 5. 2023

Autority, které vás dosud provázely, vás mohou konfrontovat. Nastala hodina, kdy můžete odložit své obavy a vydat se po své cestě. To je nepochybně velmi pozitivní stav. Znamená to, že dospíváte, Berani. Kromě toho vám nic nebrání v tom, abyste čas od času požádali o pomoc, pokud ji budete potřebovat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.