Další řada Božských dortů dnes odstartuje sladkým kolotočem

Markéta je po kratší odmlce zpět i se svými božskými dorty! Opět si s ní můžete dát dostaveníčko v pondělí ve 20.15 na Prima love.

Božská Markéta se vrátila do dětských let. Zavzpomínala na své nejoblíbenější hračky, které zdědila po mamince a ta zase po té své. Není proto divu, že se rozhodla zavítat do Muzea hraček. Dcera majitelů muzea se rozhodla, že svým rodičům jako poděkování za jejich práci objedná dort.

Sama zadavatelka ale v tom, jak by měl dort vypadat, neměla jasno a nechala Markétě zcela volné ruce. Ta se jen optala, zda ji nenapadá nějaká raritka, kterou mají v muzeu. Jediný požadavek zněl, že by dort měl být něco velkolepého, nikoliv něco tak klasického jako autíčko či panenka. Poté Markéta vyrazila na obchůzku muzea, aby načerpala inspiraci. Hned objevila několik hraček, se kterými si jako malá také hrála. Nejvíc ji zaujal asi starobylý kolotoč.

Když byla inspirace načerpána, Markéta vyrazila rovnou do kuchyně zpracovat nápady. Nejvíce jí do oka padla houpačka ve tvaru kohoutka a klasický dětský vláček. Šéfka hned zaúkolovala Michala výrobou korpusů a krémů a sama pilně rozkresluje návrhy. Při práci na návrzích padlo konečné rozhodnutí na houpací lavičku s kohoutkem.

Na houpacího kohouta si s Michalem připravili jednu bočnici, kterou celou naplnili čokoládou, výrobu druhé bočnice ukáže Markéta přímo na kameru. Nejprve si potravinářskou barvou nakreslí obrys na oplatku, ostrým nožem jej opatrně vyřízla a celý postup zopakovala ještě s jedním dílem. Mezitím už Michal přinesl rozmíchanou čokoládu a Markéta pak obě oplatky slepila čokoládou rozehřátou ve vodní lázni.

Na kohouta si Markéta připravila kávový krém s kousky mandlí, Michal jí přináší už rovnou hotový světlý korpus a Markéta začíná tvarovat z korpusu a krému sedák. K tomu pověřuje Michala, aby na kohouta připravil bílou potahovou hmotu. Po ořezání sedáku si Markéta smíchá zbytky krému a ořezané kousky korpusu a ty pak použije na vyhlazení sedáku.

Potahovou hmotu si Markéta vyválí na střední tloušťku, aby dort nebyl příliš těžký, ale zároveň aby skrze bílou potahovku neprosvítala tmavá čokoláda. Do bílé hmoty vkládá čokoládové obrysy kohoutků a obalí je v ní. Když jsou oplatky obaleny, přicházejí na řadu barvy a za chvíli je kohout hotov. Poté dojde na doladění sedáku, na nějž Markéta připevňuje červené a modré „šprušle“. Pro tento den je už hotovo, kompletace Markéta dodělává až na místě.

A podle reakcí obdarovaných byla Markétina volba, která padla na houpacího kohoutka, správná. Všem se totiž dort moc líbil. Tatínek nakonec dostal celého jednoho kohouta k zakousnutí, ale přednost v „zakusování“ dal všem dětem, které jeho nabídku nadšeně přijaly.

Na co se můžete těšit? Podívejte se už teď:

Na konci pořadu nám Markéta ukáže recept na božský minidezert čokoládového ježka. Recept najdete hned po odvysílání pořadu na našich webových stránkách.

Další novinky a inspiraci najdete na Facebooku pořadu Božské dorty od Markéty.

Na premiérové díly Božských dortů od Markéty se dívejte v pondělí ve 20.15 na Prima love.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 4. 2024

Berani, spojte se dnes se svou vlastní hodnotou a řekněte nahlas: Jsem úžasný! Jste dobří v tom, že dokážete rozšířit své srdce pro druhé a pomoci jim s jejich problémy. Nyní si vezměte trochu této lásky a péče a zaměřte ji na sebe. Problémy týkající se lásky a romantiky jsou na prvním místě. Měli byste si udělat čas na zhodnocení toho, kde se v této fázi nacházíte, a vyživovat tuto část své bytosti.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.