Sladké recepty

10. listopadu 2013 21:00

Denisa Nováková

Markéta se vypravila do botanické zahrady a upekla božský lupen

Při výpravě do botanické zahrady zavzpomínala na časy, kdy ji tam ještě jako malou vzali rodiče. A co že naše cukrářka mezi rostlinami dělá? Dívejte se v pondělí ve 20.15 na Prima love.

Markéta Krajčovičová dostane za úkol vyrobit dort pro tým z Botanické zahrady Přírodověcké fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

Vzpomínáte si ještě na úplně první dort, který byl také pro botanickou zahradu, ale libereckou? Markéta vykouzlila květináč a v něm kaktus, který byl jako živý.

V pražské botanické mají ale jinou představu. Jejím typickým znamením je totiž jinan dvoulaločný, který je raritou, protože neroste.

Podívejte se do galerie, jak Markéta na jinanu pracovala:

Markéta vytvoří základ dortu ve tvaru listů ginkgo a na vrchu umístí popadané listy a větvičku s bobulemi. Korpus bude z tmavého těsta a s jahodovým krémem. Jestli se vám už teď sbíhají sliny, můžete si zatím upéct štrúdl a v pondělí ho porovnat s tím Markétiným. Jejím receptem na závěr je totiž štrúdl od babičky.

Dívejte se v pondělí ve 20.15 na Prima love a vše uvidíte sami!

Další novinky a inspiraci najdete na Facebooku pořadu Božské dorty od Markéty.

Mohlo by vás zajímat:

Muffiny s kaki

Mrkvance z Polné

Sorbet se šumivým vínem

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 12. 4. 2024

Berani, dnes můžete přemýšlet o politických nebo společenských záležitostech, konkrétně o zhoršení stavu planety. Možná se obáváte o svou budoucnost a budoucnost svých dětí. Možná se pokusíte toto téma nadhodit na nějakém společenském setkání. Někdo, koho tam potkáte, vás o této problematice určitě něco naučí. Pokud se potřebujete dále zapojit do zvyšování povědomí lidí o této problematice, udělejte to.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.