Sladké recepty

10. listopadu 2013 21:00

Denisa Nováková

Markéta se vypravila do botanické zahrady a upekla božský lupen

Při výpravě do botanické zahrady zavzpomínala na časy, kdy ji tam ještě jako malou vzali rodiče. A co že naše cukrářka mezi rostlinami dělá? Dívejte se v pondělí ve 20.15 na Prima love.

Markéta Krajčovičová dostane za úkol vyrobit dort pro tým z Botanické zahrady Přírodověcké fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

Vzpomínáte si ještě na úplně první dort, který byl také pro botanickou zahradu, ale libereckou? Markéta vykouzlila květináč a v něm kaktus, který byl jako živý.

V pražské botanické mají ale jinou představu. Jejím typickým znamením je totiž jinan dvoulaločný, který je raritou, protože neroste.

Podívejte se do galerie, jak Markéta na jinanu pracovala:

Markéta vytvoří základ dortu ve tvaru listů ginkgo a na vrchu umístí popadané listy a větvičku s bobulemi. Korpus bude z tmavého těsta a s jahodovým krémem. Jestli se vám už teď sbíhají sliny, můžete si zatím upéct štrúdl a v pondělí ho porovnat s tím Markétiným. Jejím receptem na závěr je totiž štrúdl od babičky.

Dívejte se v pondělí ve 20.15 na Prima love a vše uvidíte sami!

Další novinky a inspiraci najdete na Facebooku pořadu Božské dorty od Markéty.

Mohlo by vás zajímat:

Muffiny s kaki

Mrkvance z Polné

Sorbet se šumivým vínem

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2023

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.