Markétě vyrostl pod rukama božský svatební dort

Když se vdává kamarádka, je jasné, že se chystá velká akce. A když je to Markétina kamarádka, je ještě jasnější, jaký že svatební dárek asi novomanželé dostanou. Na super svatební dort se podívejte s Markétou v pondělí ve 20.15 na Prima love.

Příprava svatebního dortu je jednou z Markétiných nejoblíbenějších disciplín. Nejenže ji hodně baví dorty dělat, ale samozřejmě ji ještě více baví dorty při těchto veselých příležitostech předávat.

Markéta si přišla obhlédnout výzdobu, ale rozhodla se výslednou podobu dortu řešit nikoliv s oběma novomanžely, ale pouze s budoucí nevěstou. Bílé růže, frézie, hortenzie se zelenými doplňky, tak bude vypadat svatební kytice. A nevěstě by se proto líbilo, aby byly podobné květy použité i na dortu. Barevně chce dort ladit do bíla. A hlavně nechce žádné postavičky ani holubičky, zkrátka chce moderní dort.

Markéta opět začíná rozkreslovat a pochvaluje si, že jí nevěsta nechala v podstatě volnou ruku. Drží se proto pouze barevné kombinace „základní bílá a zelené, žluté a světle zlaté doplňky“. Dort Markéta dozdobí kytičkami a velkou mašlí.

Chutné hortenzie

Michal připravil spodní tmavý korpus a jde přichystat ještě malý, svrchní. Markéta si už spodní rozřezává na tři kousky a spojuje je citronovým krémem z pudinku a másla, do něhož přidala citronovou šťávu a citronovou kůru. Horní patro bude spojovat jahodový krém z pudinku, másla a jahodového pyré.

Spojené spodní korpusy si Markéta ořezá, ořezané zbytky smíchá s krémem a vzniklou směsí vyhladí tvar. Celý kus si jde asi na hodinku „odpočinout“ do lednice a Markéta mezitím ukáže, jak modeluje ozdobné kytičky, hortenzie.

Pomocníky jí přitom budou silikonové formičky a klasická vykrajovátka jako na vánoční cukroví. Na vykrojeném tvaru potom silikonovou formičkou Markéta „vyrazí“ květinový vzorek a každou kytičku nechá vytvrdnout. Ztvrdlé kytičky Markéta spojí floristickým drátkem. Pak už je stačí jen lehce poprášit zelenou prachovou barvou.

Zatímco Markéta tvořila kytičky, připravil Michal vrchní díl dortu a oba se vrhají do tvorby zeleno-bílé mašle. Protože má dort „padající“ efekt, ze spodního korpusu musela Markéta vyříznout část tak, aby v ní svrchní část krásně seděla. Poté, co se spodní číst potáhne bílou hmotou, vytvoří Michal z hmoty perličky a jde se potahovat. Když je spodní díl kompletně překryt hmotou, zdobí ho Markéta různými proužky ze zelené, bílé a zlaté barvy.

Vrchní patro bude Markéta také potahovat i dozdobovat. Teprve až bude s tím vším hotová, spojí obě části dohromady. Pro větší oporu spojení využije Markéta i dřevěné tyčky. Dorty jsou spojené a Markéta pokračuje dozdobením předem vytvořenými kytičkami a na vrchu dortu upevňuje mašli.

Předání dortu proběhlo samozřejmě až na místě, tedy na svatbě. A porcování dortu se chopili novomanželé.

Na konci pořadu nám Markéta ukáže recept na božské svatební koláčky čtvercově vázané. Recept najdete hned po odvysílání pořadu na našich webových stránkách.

Další novinky a inspiraci najdete na Facebooku pořadu Božské dorty od Markéty.

Na premiérové díly Božských dortů od Markéty se dívejte v pondělí ve 20.15 na Prima love.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2024

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.