O pořadu

Nový pořad Božské dorty od Markéty můžete sledovat každý týden na Prima love. Cukrářka Markéta Krajčovičová v něm vytváří originální 3D dorty a přizve vás k sobě do kuchyně, kde nahlédnete pod pokličku, jak takový sladký skvost vzniká.

Markéta Krajčovičová vystudovala Střední uměleckoprůmyslovou školu sklářskou v Železném Brodě, obor tvorba a výroba skleněných figurek. Před cukrařinou vyzkoušela několik kreativních povolání – navrhovala vánoční ozdoby, ale také jízdní kola. Svůj první dort upekla 3. 6. 2009 – byl to dort pro její milovanou dcerku Sarah ke druhým narozeninám. Tím to vše začalo. Pekla dorty pro celou rodinu, kamarádky, známé… Čím víc pekla, tím víc zjišťovala, že to je přesně to, čemu by se chtěla věnovat. Na dortech ji baví nejvíce zdobení, užívá si dorty ve tvaru kabelek, bot apod.

„Za vše, co umím, vděčím kamarádce Pepper a internetovým zdrojům vůbec. Strávila jsem tisíce hodin studiem, zkoušením, učila jsem se metodou pokus – omyl,“ vysvětluje Markéta. „Myslím, že bych také měla poděkovat všem svým přátelům, kteří mi důvěřovali a dali mi šanci upéct pro ně dort. Protože nebýt vás, moji přátelé, MissCake by nebyl. Proto jsem vaším velikým dlužníkem a budu se snažit, abyste nad mými dorty vždycky žasli úžasem,“ dodává sympatická cukrářka Markéta.

Její cesta k televiznímu pořadu odstartovala vystoupením v Show Jana Krause, kterému upekla vtipný dort v podobě jeho hlavy. A byla při tom tak okouzlující, že ji televize Prima oslovila ke spolupráci.

Každý týden tak máte možnost být u výroby originálního dortu, Markéta vám ukáže, jak tvarovat korpusy, jak dort potahovat marcipánem a především jak ho ozdobit, aby detaily působily zcela věrně. Na závěr každého dílu vám Markéta ukáže ještě jeden recept na jednoduchý moučník, který si doma zvládne upéct každý.

Pořad sledujte každé pondělí ve 20.15 na Prima love.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 6. 6. 2023

Díky společenským událostem nebo skupinovým aktivitám byste se mohli dostat do kontaktu s mnoha lidmi, Berani, a to jak s blízkými přáteli, tak s náhodnými známými. Do vašeho života může vstoupit nová osoba, která pro vás bude mít zásadní význam. Mohou se objevit záležitosti, které vás silně ovlivňují, a vy pravděpodobně nebudete váhat s vyjádřením svých názorů. To je v pořádku, protože budete taktní a ostatní ocení vaši upřímnost.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.