VIDEO: Markéta vám ukáže, jak na piškotový minidezert s čerstvou jahodou

Jak rozsvítit stůl? Pokud si potrpíte na sladké, což předpokládáme, když čtete tuto webovou stránku, super tipem pro vás jsou tyhle malinkaté dezertíky. Jsou krásné a hlavně opravdu chutné.

Markéta se v posledním díle svých Božských dortů od Markéty vypravila až do liberecké knihovny. Za úkol měla udělat dort pro paní ředitelku na zadání Kruhu autorů Liberecka. A protože inspiraci čerpala v chrámu vědění, nemohla forma dortu nakonec dopadnout jinak.

Ano, tušíte správně, dort měl tvar několika starobylých knih, nechyběl ani kalamář s brkem. A právě marcipánový brk byl nakonec také to, co obdarovanou paní ředitelku nejvíce lákalo. Protože dal ale tento dort i Markétě pořádnou práci, jako recept pro diváky si připravila jednodušší piškotový minidezert s čerstvou jahodou.

Podívejte se na videorecept:

Podrobný recept s výpisem surovin najdete v tomto odkazu.

Další novinky a inspiraci najdete na Facebooku pořadu Božské dorty od Markéty.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 5. 2024

Nadměrné množství jídla a pití by mohlo způsobit, že se budete cítit spíše ospalí a lhostejní ke všemu. To může bránit vaší obvyklé laskavosti a náklonnosti, ale nemělo by. Odpočiňte si, vezměte si lék na žaludek a vraťte se ke svému starému já. V určitém okamžiku můžete být také v pokušení příliš utrácet. Nejprve si to rozmyslete.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.