VIDEO: Připravte si palačinkový dort podle Markéty

Oblíbené palačinky můžete vmžiku proměnit ve slavnostní dort. Stačí lahodný krém a efektní zdobení...

Palačinky jsou klasika, kterou mají v oblibě malé děti, statní chlapi i sličné ženy. Způsobů jejich přípravy a následné úpravy je mnoho. Můžete zvolit křehounké, téměř průsvitné crepes nebo silnější galetky ve slané úpravě, lze si pohrát i s výběrem mouky – výborná je třeba varianta s pohankovou moukou.

V minulé epizodě Božských dortů z České mincovny nám Markéta prozradila svůj recept, jak lze palačinky použít k výrobě dortu. Pro tento účel je potřeba připravit silnější a tužší palačinky, proto je na ně potřeba víc vajíček. Po usmažení a vychladnutí palačinky promazejte oblíbeným krémem, Markéta zvolila osvěžující citronovou verzi. Pokud chcete dort připravit pro slavnostní příležitost, můžete jej navíc potřít větší vrstvou krému i seshora a ze stran a poté jej nazdobit jako klasický dort.

Připravte si Markétin palačinkový dort podle videonávodu:

Podrobný recept s výpisem surovin najdete v tomto odkazu.

Další novinky a inspiraci najdete na facebooku pořadu Božské dorty od Markéty.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 5. 2023

Možná cítíte větší touhu pátrat po svých rodinných kořenech než kdy jindy. Vaše pátrání může být tak hluboké a intenzivní, že možná dokonce přesáhnete rámec genealogie a začnete studovat archeologii, abyste se naučili, jak vnést trochu soudržnosti do podivných kousků rodinných pozůstatků, které objevíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.