Seriály a filmy

6. ledna 2016 12:01

Martina Čerňanská

Ladislav Jung

Ladislav ještě před dvěma lety vážil 170 kg a poměrně dlouhou dobu měl pocit, že na tom není nic divného – naopak, jeho váha dokazovala to, že se má dobře a nestrádá.

Jednou se však rozbil linkový autobus, který běžně řídil a on dostal jako náhradu autobus zájezdový, ve kterém byla za řidičem nainstalovaná lednice. Kvůli ní tam byl prostor zmenšený a Ladislav se za volant vůbec nevešel. Poprvé si uvědomil, že je to problém a začal si všímat i dalších věcí, kdy ho váha v životě omezovala. Chtěl si například hrát se svými synovci, ale nebyl vůbec pohyblivý a pohyb ani neudýchával. Rozhodl se tedy začít se svou váhou bojovat.

Objednal se do Prahy k lékaři, během prvního roku shodil 20 kg a letos v únoru absolvoval lékařský zákrok, kdy mu zmenšili žaludek. Od té doby shodil dalších 20 kg a v současné době váží 128 kg. Musí jíst pravidelně, ale menší porce – 150 ml, každá by se měla vejít do kelímku od jogurtu. Jíst může téměř všechno, i když jsou tam jistá omezení – nesmí například strouhanku na řízku, tvrdé slupky a větší množství alkoholu – nevypije ani jedno velké pivo. Chtěl by ještě zhubnout 20 až 30kg, ale uvědomuje si, že je to běh na dlouhou trať, podle lékařů tak na dalších 5 až 6 let práce, ale ví, že to musí zvládnout, protože mu bylo řečeno, že kdyby se k tomu takto nepostavil, nedožije se ani 50 let. Díky zhubnutí 42 kg mu stouplo i sebevědomí, takže se začíná pomalu ohlížet po ženách, rozhodně by se chtěl s někým seznámit a časem si pořídit rodinu. Po Prostřenu mu psalo hodně žen, dostal dokonce několik nabídek k sňatku, jedna žena byla o 25 starší než on :). Celkově mu nedělá žádný problém se o svých problémech s tloušťkou i operací bavit, ventiluje to veřejně, klidně oznamuje v hospodách při objednávce, že má zmenšený žaludek, takže potřebuje upravenou porci apod. Má rád děti a bude evidentně dobrosrdečný – už 2 roky navštěvuje jako dobrovolník dětský domov a bere malé děti na výlety a vymýšlí pro ně různé akce. Také si pravidelně k sobě bere o víkendech 19ti letého postiženého kluka a vymýšlí program i pro něj.

Dětství:Láďa má tři mladší sourozence a na dětství si nemůže stěžovat. Jezdili hodně po výletech, většinou do přírody. Láska k autobusům u Láďi začala v sedmi letech. Už tehdy prý nakreslil svou vysněnou profesi. Možná je to prý proto, že v jeho rodině jsou skoro všichni tramvajáci a on jako malý chtěl sedět vždy v předu. Jeho snem je řídit RTO Škoda nebo třeba anglický double decker. Nebál by se prý ani na hodně špatných silnicích, v řízení si věří. “Řídit jsem chtěl už na škole, ale řidičák byl drahý, takže jsem dělal po fabrikách a jako vrátný. Nakonec jsem měl štěstí a zaměstnala mě současná firma, kde mi řidičák zaplatili.”

Záliby a koníčky:Rád poslouchá staré gramofonové desky, dokonce si pořídil 80 let starý gramofon na kliku. Má celkově moc rád jakoukoliv muziku a rád chodí rád na koncerty – i vážné hudby. Byl na varhanním koncertě v klášteře a byl velmi nadšený. Také miluje tanec, když někde hraje hudba, vydrží sedět jen chvíli, jinak pořád „křepčí“. Když ho to vezme, nemůžou ho dostat z parketu a jednou prý doslova protančil boty. Hrál amatérské divadlo, psal do místního zpravodaje, zajímá ho historie Vyššího Brodu a okolí, miluje les, práci na zahrádce atd. Nemůže sportovat kvůli kloubům, má ale rád chůzi, kolo a bowling. Jeho vzorem byla Helena Růžičková – uměla nosit tloušťku a věci brala s nadhledem a také Vlasta Burian.

Cestování:Hrozně ho lákají země jako Řecko, Španělsko, Egypt – říkal rodičům, že do letadla nikdy nevleze, ale po operaci říká, že je čas na změnu a jednou člověk musí sebrat odvahu – v nejhorším se prý letadlo neodlepí. Láká ho úplně všechno – kdyby měl čas a finance, tak by procestoval celý svět. Zvědavost je silná. Zatím byl pouze v Itálii a Maďarsku jako řidič zájezdového autobusu. Na dovolené byl v Chorvatsku. Rád ochutnává cizí kuchyně. Maďarská kuchyně ho oslovila – přes svátky tam přibral 6 kg – po Prostřenu! jí králíka i ryby, nemusí mořský potvory! Je teplomilný člověk, miluje teplo, rád chodí po památkách – láká ho kultura našich předků. Rád sbírá staré věci a u něj doma to prý vypadá jako v muzeu. Jeho snem je řídit staré autobusy (sbírá jejich modely), nebo takové autobusy, které tady běžně nejezdí. Rád ale řídí cokoliv, klidně prý koňský povoz.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.