Seriály a filmy

6. ledna 2016 12:01

Martina Čerňanská

Záboj Mayerhoefer

Záboj je vystudovaný sklář, má dceru, syna, tři vnoučata a spolu s jeho přítelkyní žijí všichni v jednom domě. Sám o sobě říká, že je veselý člověk, má rád legrační lidi, není upjatý a uzavřený.

Dětství:Dětství strávil Záboj v pohraničí, kam se přestěhovali, když mu byl rok. Dostali tam dům a on tam zůstal až do jeho 20ti let. “Tenkrát jsme si hráli s tím, co jsme našli a jedli jsme taky to, co jsme si nasbírali. Byl přídělový systém,” vzpomíná Záborj. Tehdy nesnášel němčinu, která jeho hudebnímu uchu nezněla. Později, když tam začal jezdit jako hudebník, se ji musel naučit. Plavat se Záboj naučil už v 10ti letech na Moravě. Tenkrát prý do něj někdo strčil a on zkrátka musel. Nezanevřel. Naopak vodu má hodně rád. Zvláště při jízdách na pramici a chytání ryb. “Jsem docela úspěšný. Letos jsem neměl moc času, ale i tak mám v mrazáku asi 20 kaprů,” pochvaluje se. Ryby byl chytat 13x i v Norsku. Největší ryba jakou kdy chytil byl 17 kilový platýz. “Tahal jsem ho z vody hodinu.”

Puberta:Na pubertu si moc nepamatuje. Mutovat prý začal ve 14ti letech a pak přišlo hodně ženských. “Byl jsem na intru v Teplicích a příležitostí bylo hodně. Navíc jsem začal hrát v 16ti na kytaru a na to letí,” směje se. V 1968 (bylo mu 24) mu utekla máma, pak obě sestry. “Dlouho mě nepouštěli do zahraničí, pak máma naštěstí dostala amnestii, tak jsem směl i vycestovat.”

Práce a hudba:Po škole Záboj nastoupil do práce do sklárny v Olové, kde byl už i 2 měsíce před vojnou. “Pak jsem tam dělal asi 2 roky technologa. Protože jsem ale už v té době hrál, vracel jsem se z vystoupení ve 3 ráno, musel jsem se rozhodnout. Vzal jsem si půlroční dovolenou, protože jinak to nešlo a začal jsem se živit hudbou,” vzpomíná Záboj, který si musel najít práci třeba na bytáku, aby ho nezavřeli, aby měl razítko. Nejčastěji hráli big beat - Beatles, Rolling stones a postupně hrál pro lázeňáky vše možné. Půlka repertoáru byla česká, půlka anglická. Momentálně hraje na klávesy, občas flétnu a zpívá. Předtím hrál i na bicí, saxofon, kytaru.

Jazyky:Mluví německy, anglicky prý trošku.

Cestování:Záboj toho ve svém životě trochu projel, hlavně pracovně. Soukromě byl v JAR, protože tam žije jeho sestra, ve Švýcarsku, protože tam žije druhá. “JAR je krásná země, ale je tam poměrně strach z černochů,” tvrdí. Letos byl na dovolené v Turecku. Na cestování Záboje nejvíce zajímá historie, architektura. “Fascinují mě věci, které jsou z roku 0 nebo ještě před,” tvrdí. Co se týče zahraniční hudby, tak nijak zvláště zapálený není. Sice si ji rád poslechne, ale nevyhledává to. “Třeba v Rumunsku byla hudba zvláštní a učarovala mě,” říká s tím, že ale k tanci ho vyzvat je složité. Muzikanti prý totiž netančí. Černošskou hudbu nechápe. “Např. rap mi nic neříká. Soul je ale hezký, jen je pro nás evropany těžký,” tvrdí. Za hudbou by rád jel do Charlestonu a do Asie. “Jo a španělská hudba je krásná. Hraji Gipsy Kings a Saracosa band.”

Destinace:Těšit se bude kamkoli. Vidět by chtěl Peru a Kambodžu. Proč ale netuší. Vidět nemusí Rusko, protože má pocit, že tam není bezpečno.

Letadlo:Přiznává, že se trošku bojí a i když ví, že to je nejbezpečnější dopravní prostředek, není mu v letadle dobře.

Spolucestující:Ideální spolucestovatel je pro Záboje mladší žena (cca 40 let), barva vlasů nerozhoduje, ale měla by mít smysl pro humor, ideálně prsatá, napůl pro sport, pro smích a aby nebyla abstinentka. “Nemám rád, když si dám skleničku a ten druhý ne.” Koho by vedle sebe ale nechtěl je starší pán jako je on sám. “To bychom se bavili furt o nemocech,” směje se.

Jídlo:Záboj tvrdí, že jí úplně všechno a co nezná ochutná. Prý i červy…ale jen jednoho :) Ještě nikdy prý nezkoušel “mořské plody”, ale prý jedl humry, kraby i kalamáry. Jjen chobotinice neochutnal.

Fobie:Má strach ze všeho nového.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.