4 výzvy, které stály před tvůrci druhé řady seriálu Cizinka

Druhá řada Cizinky se odehrává na úplně jiném místě než ta první. Ze zemitého Skotska se Claire a Jamie vydávají do centra kultury, ale i zkažených morálních hodnot. Tvůrci seriálu tak měli o zábavu a hlavně náročnost práce postaráno. S čím se museli vypořádat?

V sobotu a neděli můžete sledovat druhou řadu Cizinky. Ta se odehrává v úplně jiném prostředí. Claire a Jamie utekli před nebezpečím, které na ně číhalo na chladné skotské Vysočině, do romantické Francie. V okouzlující Paříži se snaží zabránit připravovanému povstání proti britské koruně, protože vědí, že skončí tragédií. Okamžitě se tak ocitají ve víru okázalého společenského života vyšších vrstev, protkaného zákeřnými zákulisními intrikami.

Tvůrci seriálu Cizinka se svěřili fanouškům, jak těžké bylo natočit druhou řadu.

1) Herci v kompletně novém prostředí

Druhá řada Cizinky se postupně odehrává na dvou různých místech – v Paříži a znovu na skotské Vysočině. Pro tvůrce to byla velká výzva. „Bylo to hodně těžké, jako bychom museli natáčet dva různé seriály,“ říká Ronald D. Moore. Diváci uvidí úplně jiné prostředí, než na jaké byli dosud zvyklí: nové kulisy, kostýmy i postavy. Dokonce uslyší i novou hudbu.

2) Jiná atmosféra

Když jsme u změny lokace, tak s tím samozřejmě přichází i změna atmosféry celého seriálu.

3) Zůstali pouze dva hlavní herci

Začátku druhé řady Cizinky dominují úplně nové vedlejší postavy. Mnoho už známých vedlejších hrdinů z děje úplně vypadlo. Jiní se v seriálu jenom mihnou. Výkonný producent Ronald D. Moore upozorňuje na to, že na televizní obrazovce je to poměrně neobvyklá praxe. Zároveň dodává, že až dojde na třetí řadu, máme očekávat úplně stejný postup.

4) Vyšší rozpočet

Výkonný producent Ronald D. Moore trval na tom, aby pokračování Cizinky působilo věrohodně. Vyžádal si kvůli tomu patřičně vyšší rozpočet. Jeho zdůvodnění: když se to bude zdát divákům skutečné, nechají se vtáhnout do děje, nechají se strhnout. Příběh na ně bude mít větší dopad.

Sledujte premiérovou Cizinku v sobotu a neděli ve 22.15 na Prima LOVE.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 5. 2024

Berani, dnes očekávejte ve svém domě hodně aktivit. Mohla by se tam sejít skupina, možná velká, kterou hostíte vy nebo někdo z rodiny, a vyvolat podnětné rozhovory. Mohli byste se nechat strhnout energií, díky níž se dostanete do kontaktu s novým vědomím svých pocitů. Dnes večer očekávejte živé sny o cestování, cizích místech nebo létání.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.