Dobrodružství: Hooten a Lady odkrývají v Egyptě skutečný hrob Alexandra Velikého

Hooten a Lady: Lovci pokladů (3) - upoutávka

Alex se tentokrát v Egyptě usilovně snaží získat povolení k vykopávkám za účelem nalezení hrobky Alexandra Velikého. Hooten už oficiálně pracuje pro muzeum a tak je v zemi s ní. On však na žádné povolení nečeká. Rovnou vyhodí do vzduchu domnělé místo, kde by mohl vstup do hrobu být. A napínavé dobrodružství na čtvrteční večer začíná!

3. premiérovou epizodu z dobrodružného seriálu Hooten a Lady si nenechte uniknout ve čtvrtek ve 20.15 na Primě.

Alex okamžitě míří na místo a zjišťuje, že Hooten skutečně hrob objevil. Zásluhy si ale chtějí připsat Řekové, kteří mají v blízkosti vlastní vykopávky. To se Alex a Hootenovi pochopitelně vůbec nezamlouvá. Hooten z hrobu ukradne jeden medailon, který vypadá velmi důležitě. Tím však na sebe nejspíš upoutal pozornost kultu fanatiků, kteří hledají hrob Alexandra Velikého již několik staletí.

Tajemná Melina pracuje pro tajnou policii

Ženě jménem Melina se podaří medailon ukrást a předá ho řeckému archeologovi. Alex se ale na vykopávkách objeví včas, aby Řekům pomohla vyřešit hlavolam na medailonu. Pátrá s řeckým archeologem, zatímco Hooten se znovu potkává s Melinou, od níž se dozvídá, že pracuje u tajné řecké policie. Má prý za úkol sledovat řeckého archeologa a případně ho včas zastavit, protože on chce Alexandrův hrob využít k vybouření řeckého lidu k válce. Melina a Hooten tedy míří za Alex, která už vyřešila hlavolam a na mapě Alexandrie zjistila, kde je skutečný hrob Alexandra.

Alexandřina lest

Jakmile se řecký archeolog dozvěděl polohu hrobu, chystal se Alex zabít, ale Melina ho zastavila. Prý by mohli ještě Alex potřebovat. Alex věří tomu, že je Hooten mrtvý, ale on si pro ni nakonec přijde.

Alex řekla řeckému archeologovi úmyslně špatné místo a teď míří s Hootenem na to správné. Alex po telefonu žádá egyptského vedoucí archeologa o povolení k potápění, které jí onen muž bez zbytečných odkladů udělí, ale pak vše řekne Řekům.

Alex a Hooten nakonec Alexandrův hrob najdou, ale vědí, že mají Řeky v patách. Hooten se nakonec rozhodne, že raději vyhodí hrobku do vzduchu, než aby ji získali Řekové. Alexandrovo tělo by mělo být v pořádku, ale je tam někde zavalené kameny, což bude asi nejlepší. Alexandrovo tělo je velmi mocný symbol.

Drama - Velká Británie, 2016

Režie: Justin Molotnikov, Daniel O'Hara, Colin Teague, Andy Hay

Hrají: Michael Landes, Ophelia Lovibond, Shaun Parkes, Jessica Hynes, Jonathan Bailey, Jane Seymour, Kierston Wareing, Ferran Audí, Manuel Cauchi,

(schneidy)

Sdílejte článek