Hooten a Lady Alex vyrážejí do Bhútánu hledat Buddhův svitek

Hooten a Lady: Lovci pokladů (4) - upoutávka

Lovců pokladů Alex a Hooten tentokrát cestují do neprobádaného Bhútánu. Hootena na cestě za objevením Buddhova svitku někdo otráví a Alex neví čím. Mapu k chrámu, kde by se hledaný svitek měl nacházet, ukrývá tajemná stařenka.

4. premiérovou epizodu z dobrodružného seriálu Hooten a Lady si nenechte uniknout ve čtvrtek ve 20.15 na Primě.

Stařičká žena Hootenovi mapu klidně dá, protože prý vidí, že ho sžírá smutek stejně jako ji. Než tak učiní, Hootena pobídne, aby se napil čaje. Hooten poslechne. Až moc pozdě se dobrodruh dozví, že byl v čaji jed.

Stařenka se jedem v čaji pojistila, že se k ní Hooten vrátí. Alex okamžitě volá do muzea a tam jí slibují pomoc. Má volat každý symptom, který se u Hootena objeví. Pravděpodobnost, že ale objeví včas, co Hootena zabíjí, je velmi malá.

Hooten umírá. Fakt?!

Dvojici po celou dobu doprovází hromotluk, který pracuje pro muže, kterému Hooten dluží peníze. I když má Alex mapu, nejprve jí moc nepomáhá, ale později zjistí, že když dá pod mapu plamen, objeví se jí další skrytá mapa. Díky tomu Alex zjistí, kde je chrám se svitkem.

Když skupina chrám najde, je tam svitek a truhla s pokladem. Hromotluk bere poklad, ale to je past, která Hootena a Alex uvězní uvnitř chrámu. Hooten je už na pokraji sil, už ani nevidí a nakonec skutečně umírá. V muzeu ale mezitím zjistili, čím ho stařenka otrávila, a Alex se v chrámu podaří najít protijed.

Alex nakonec přivede Hootena zpátky k životu, ale bohužel netuší, jak se z chrámu dostanou. Hooten ovšem najde odpověď ve svitku, v kterém Buddha píše, že člověk má mít ve svém životě někoho, s kým ten život bude moci sdílet, takže se ven z chrámu mohou dostat jen dva lidé spolu. Alex a Hooten se ven dostali a cestou zpátky zjistili, že se hromotluk zřítil z provazového mostu.

Snoubenec čeká v nirváně

Než hromotluk zemřel, napsal šéfovi esemesku, že Hooten svůj dluh splatil. Hromotlukův šéf sice nikdy truhlu s pokladem neviděl, ale zpráva mu stačila. Hooten je zase čistý a živý. V tomto díle se dozvíme, že Hooten ve svém životě ztratil syna i matku svého syna. Alex je z toho v šoku. Stařenka v Bhútánu viděla v Hootenových očích ten žal, ona sama utrpěla ztrátu, když její snoubenec odešel do hor najít Buddhův svitek. Žena na něj čekala celý život.

Hooten dal stařence svitek do rukou a ona díky tomu v pokoji zemřela. I její snoubenec zemřel se svitkem v ruce, tak ho totiž Alex a Hooten v chrámu našli. Stařenka věří, že se v nirváně setká se svým mužem a podle ní tam na Hootena čeká i jeho rodina.

Drama – Velká Británie, 2016

Režie: Justin Molotnikov, Daniel O'Hara, Colin Teague, Andy Hay

Hrají: Michael Landes, Ophelia Lovibond, Shaun Parkes, Jessica Hynes, Jonathan Bailey, Jane Seymour, Kierston Wareing, Ferran Audí, Manuel Cauchi,

(schneidy)

Sdílejte článek