Seriály a filmy

29. listopadu 2017 18:04

Petra Kloidová

Existuje možnost, že v případu Kajínka figurovali dva střelci? A mohli to být policisté?

Já, Kajínek (4) – Byli dva střelci?

Podívejte se na exkluzivní ukázku z nedělní premiéry čtvrté epizody dokudramatu Já, Kajínek. Jiří Kajínek společně s ostatními aktéry vytvoří kompletní rekonstrukci osudného dne na plzeňských Borech.

Ač je to s podivem, tak rekonstrukce masakru z 30. května roku 1993 u plzeňské věznice nikdy neproběhla. O tu se nakonec pokusili na základě svědků a záznamů z policejního vyšetřování autoři seriálu a Jiří Kajínek.

POSLECHNTĚTE SI ARGUMENT PROTI KAJÍNKOVI

POLICIE ÚDAJNĚ NAVÁDĚLA SVĚDKY. PODÍVEJTE SE NA VIDEO

Jedna část vyšetřování z roku 1993 dokonce mluví o tom, že na místě činu nebyl jen vrah, podnikatel Štefan Janda a jeho dva bodyguardi bratři Pokošové. Novinář Josef Klíma, který se případem dlouhá léta zabýval, se domnívá, že na místě mohl být jako střelec přítomný i druhý muž. Možná nestřílel, ale jisté výpovědi tvrdí, že podnikatel Janda byl chráněn policií a byl si jistý, že je v dané situaci hlídaný. Klíma si myslí, že pokud na místě byli dva střelci, jeden z nich mohl patřit k plzeňským policistům. Podle jeho vyšetřování se totiž ukazuje, že na začátku devadesátých let byla plzeňská policie rozdělena na dva tábory, které bojovaly proti sobě. Janda s policií prokazatelně spolupracoval, jelikož část z nich chodila do jeho fitness centra.

Podívejte se na výpověď.

Já, Kajínek uvidíte už v neděli ve 20.15 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.