Seriály a filmy

30. listopadu 2017 17:14

Petra Kloidová

Jiří Kajínek bude rekonstruovat celý případ masakru, za který byl odsouzený

Já, Kajínek (4) - upoutávka

Se samopalem před kamerou! Přesně tak uvidí diváci Jiřího Kajínka ve čtvrtém díle dokudramatu Já, Kajínek. Nejznámější vězeň Česka, odsouzený na doživotí za dvojnásobnou vraždu a omilostněný prezidentem, se vydává se štábem do míst poblíž plzeňské věznice na Borech, kde měl podle soudu tehdy střílet.

Kajínek ale všechna obvinění z dvojnásobné vraždy odmítá. Jedním z hlavních důvodů jsou také zbraně, které by on sám nikdy nepoužil.

„Pokud bych měl takovouhle akci provést já, tak bych si nemohl vzít ty nejnevhodnější zbraně, které byly podle policie použity. Staré zbraně, které jsou válečné, předválečné, mají jednořadé zásobníky, to znamená dvě zbraně dohromady – čtrnáct střel, maximálně šestnáct. Průbojnost těch nábojů je na něco takového nevhodná,“ vysvětluje Kajínek.

Rekonstrukce případu

V tomto díle budou moci diváci srovnat popis střelby přesně tak, jak je zaznamenán v originálním soudním spisu, s osobní verzí Jiřího Kajínka. Provede se kompletní rekonstrukce střelby, která při vyšetřování nikdy udělána nebyla. Nyní ji předvede sám Jiří Kajínek s opravdovými zbraněmi a opravdovou střelbou.

„Pokud bych uvažoval o něčem podobném a měl bych to udělat já, tak bych si vzal samopal, který jsem v té době měl, takže by to byl samopal UZI anebo samopal Steyr Mannlicher – vybral bych jeden z nich, k oběma jsem měl zásobníky na třicet ran a tlumiče,“ tvrdí Kajínek.

Pak bez mrknutí oka samopal vytahuje na kameru! A pokračuje…

„Pokud bych s takovouto zbraní přišel k autu, kde sedí tři lidé, které bych měl zabít, tak tímto samopalem s jedním zásobníkem na třicet nábojů vystřelím tři dávky po třech, čtyřech, pěti ranách – a ti lidé nemají šanci přežít. Přes dveře, přes sklo, přes střechu, přes cokoliv. Navíc nikdo a nikde to nebude slyšet. Ta zbraň je naprosto tichá, účinná, na něco podobného naprosto ideální,“ říká Kajínek.

Že je Jiří Kajínek na zbraně opravdový znalec, dokazuje i to, když přiznává, že se jimi zabývá už od svého dětství.

„Já jsem se zbraněmi zabýval celý život, odmalička jsem je miloval, zajímal jsem se o ně, vždycky jsem jich měl víc. A měl jsem zvláštní zbraně, dobré zbraně, které samozřejmě byly nelegální, ale měl jsem je,“ říká hlavní aktér dokudramatu.

Celý díl uvidíte už v neděli 3. prosince ve 20.15 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.