Témata dokudramatu Já, Kajínek? Od dětství Jiřího Kajínka po fenomén, kterým se stal

Já, Kajínek (1) - teaser 4

Nezdolná vůle, touha po snadno vydělaných penězích, ale i milující rodiče. I to patří k nejslavnějšímu českému vězni Jiřímu Kajínkovi, kterého uvidíte už 12. listopadu v neděli na Primě v dokudramatu Já, Kajínek. Jaká témata jeho života uvidíte celkem v pěti dílech očekávané televizní novinky?

Už v neděli ve 20.15 na Primě uvidíte první díl dokudramatu Já, Kajínek. Tvůrci pětidílné série dokumentů postupují chronologicky přesně tak, aby divák pochopil osobnost Jiřího Kajínka.

Co vás tedy čeká v jednotlivých dílech Já, Kajínek?

Můžeme vám slíbit, že se dozvíte o důležitých momentech v životě Kajínka včetně plzeňských Borů, kde se stal známý masakr. Dozvíte se, jaký vztah měl Jiří Kajínek s rodiči, proč nikdy nepil a nebral drogy, a jaké to je žít více jak dvacet let ve vězení, kde potkáváte nejslavnější vrahy České republiky.

Každý díl se zabývá zásadními tématy v životě nejslavnějšího českého vězně.

1. díl: Zpověď

Natvrdo a bez přikrašlování Kajínek v první části mluví o tom, jak se dostal na scestí, jak začínal s loupežemi, jak se dostal k velkým penězům, proč se ve vězení nezhroutil a stále bojoval za svou pravdu, jak moc mu chyběl sex, co ho drželo nad vodou a co pro něj znamenalo přežít sociální smrt. Je to zpověď bez cenzury.

2. díl: Vězení

Ve druhé části mluví o životě za mřížemi a poprvé nám prozrazuje detaily útěku z Mírova i plány dalších svých útěků z jiných věznic. Popisuje homosexualitu mezi vězni, chování dozorců, odměny, tresty, nepsaná pravidla. Mluví o tom, co by udělal, kdyby nedostal milost.

3. díl: Setkání

Kajínek mluví o jeho setkáních s těmi největšími zločinci, jejichž činy ve své době vyvolaly obrovský mediální zájem – s Ivanem Roubalem, manžely Stodolovými, orlickým vrahem Ludvíkem Černým a Petrem Kramným.

4. díl: Rekonstrukce

Jiří Kajínek s opravdovými zbraněmi a skutečnou střelbou provádí rekonstrukci vražd, za které dostal doživotí. Ukáže, jak by střílel, kdyby byl na takovou věc opravdu najatý. Poukáže na chyby střelců a prozradí, proč si myslí, že měl zůstat Pokoš naživu.

5. díl: Fenomén

V závěrečném díle pátráme po příčinách vzniku Kajínkova kultu, obrovském zájmu médií, po fascinaci obyčejných lidí těmito „hrdiny“.

Dokudrama Já, Kajínek můžete sledovat na Primě už v neděli 12. listopadu ve 20.15 na Primě.

Sdílejte článek