Seriály a filmy

30. listopadu 2017 17:14

Petra Kloidová

Vysvětlení fascinace Kajínkem? Připomíná literární postavy na útěku

Já, Kajínek (5) – vysvětlení fascinace Kajínkem

Proč Kajínek tak fascinuje širokou veřejnost? Podívejte se na ukázku, kde se známý psycholog pokusí vysvětlit vznik fenoménu Jiřího Kajínka, muže kdysi odsouzeného na doživotí. Exkluzivní ukázku z nedělního posledního dílu Já, Kajínek můžete vidět už teď.

Případ Jiřího Kajínka, který byl několikrát medializovaný, rozdělil Českou republiku na dva tábory. Jeden si myslí, že je to hrdina, který pyká za něco, co neudělal. Respekt si u nich získal hlavně kvůli útěku z věznice, z které se nikdy neutíkalo. Dokud nepřišel Kajínek.

Ti druzí tvrdí, že se rozhodně nejedná o žádného "beránka", jak se sám Kajínek nazývá. Kajínek je podle nich zločinec.

Jak vlastně vznikla fascinace Jiřím Kajínkem?

Podívejte se na teorii, která do případu perfektně zapadá. Zásadním momentem v tomto procesu totiž nehraje roli fakt, že Kajinek byl možná křivě obviněn a bojuje za svou nevinu, ale jeho útěk z Mírova. Útěky z vězení jsou totiž součástí naší kultury už několik století v rámci literatury (vzpomeňme na Hrabě Monte Christa) a díky ní ji sledujeme i ve filmech a seriálech. Takové postavy, které utíkají před jakýmkoliv politickým systémem, jsou vykresleny jako pozitivní. Divák a čtenář jim drží palce.

Dokudrama Já, Kajínek se pátým dílem chýlí ke svému konci, ačkoliv nás Jiří Kajínek upozorňuje, že je toho hodně, co ještě neřekl. Každá výpověď má ale svůj čas.

Udržuje na svobodě Kajínek kontakt s vězni? PODÍVEJTE SE NA JEHO VÝPOVĚĎ

Kajínek byl pro své okolí mužským idolem, vzpomíná jeho kamarád z mládí

Co dalšího uvidíte v neděli ve 20.15 na Primě?

Podívejte se na ukázku z nedělního dílu, kdy Jiří Kajínek odpovídá na dotazy zvědavých studentů střední školy. Kajínek tvrdí, že s žádnou otázkou nemá problém. Ale zároveň naznačuje, že témat, o kterých ještě nemluvil, je hodně. Máme se tedy na co těšit.

V posledním dílu Já, Kajínek si autoři seriálu posvítili na fenomén Kajínka. Proč někteří lidi obdivují bývalého vězně? Nabízejí se Kajínkovi ženy? Podívejte se na poslední díl Já, Kajínek v neděli ve 20.15 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.