Seriály a filmy

11. listopadu 2016 12:46

Karolína, domácí kuchařka vydala další knihu!

Gastronomická novinářka, autorka kuchařek i protagonistka oblíbeného televizního pořadu FTV Prima Karolína Kamberská přichází na trh s novou knihou receptů - Jídlo jako vášeň.

Vše o pořadu Karolína, domácí kuchařka najdete TADY.

Navazuje tak na předchozí velmi úspěšné tituly - Karolína, domácí kuchařka (2014) a Štěstí z kuchyně (2015) i na oblíbený pořad Karolína, domácí kuchařka. Autorka zastává názor, že věnovat jídlu a vaření dostatek času a péče dává hluboký smysl. „Je mi krásně, když jdu ztichlým městečkem a za oknem slyším cinkání příborů a smích,” svěřuje se. Nová kuchařka je plná receptů, které se výborně hodí na dlouhé společné hodování i pro shon všedního dne.

„Dobře vím, že pro mnoho lidí je jídlo jen palivo a kdyby mohli, živili by se vzduchem,” píše Karolína Kamberská v předmluvě knihy. „A taky vím, že leckdo má ušlechtilejší zájmy, třeba filozofii, hudbu, nebo světovou bezpečnost. Já ale věřím, že dobré jídlo dělá dobrou náladu. A kdyby byl svět plný lidí s dobrou náladou, filozofie a hudba by jen kvetla - a světovou bezpečnost by nikdo nemusel řešit.”

Této myšlence Karolína podřídila výběr hlavních témat knihy. Inspirací pro ni byla představa rodinných oslav a kamarádských hostin, romantických večeří při svíčkách, ale i snaha vyhovět dětským chutím a obstát s dobrým jídlem i v každodenním spěchu. V tomto svém přístupu k jídlu cítí autorka spřízněnost se Středomořím a jižní kuchyní, proto právě tam hledala inspiraci pro řadu receptů. Z každé stránky knihy dýchá Karolínino přesvědčení, že jídlo si zaslouží patřičnou pozornost. Její vášeň pro vaření je nebezpečně nakažlivá.

Třetí kniha Karolíny Kamberské obsahuje všechny recepty z nové podzimní řady pořadu Karolína, domácí kuchařka i recepty vytvořené pouze pro tuto knihu. Stejně jako u předchozích jejích kuchařek je každý recept doplněn krásnou barevnou fotografií od Silvie Kolevové a také praktickými tipy, díky kterým jídlo snadno uvaří i začínající kuchaři. Čtenáři se opět mohou těšit i na autorčiny postřehy a vzpomínky, které se vážou k jednotlivým jídlům.

Knihu Karolína, domácí kuchařka – Jídlo jako vášeň o 208 stranách vydává NOW Productions s doporučenou maloobchodní cenou 399 Kč. Vychází v listopadu 2016.

V první premiérové epizodě v pořadí již čtvrté řady se na obrazovky vrací sběratelka zapomenutých receptů a vášnivá kuchařka Karolína Kamberská a její pořad Karolína, domácí kuchařka. V sobotu 15. října vezme jeho protagonistka diváky do lesa a na zahradu. Právě tam totiž nasbírala inspiraci pro další chutné recepty, které prozradí již v 17.00 na Primě. Nová řada Karolíny, domácí kuchařky nabídne mnoho jídel, která v sobě mají ducha Středomoří, ale zároveň i hřejivost tradiční domácké kuchyně, která je na celém světě stejná. „Recepty pro novou řadu mojí kulinářské show i pro novou kuchařku, která vyjde letos na podzim, jsem připravovala od loňského léta – a to hlavně poctivým ‚testováním na zvířatech‘, tedy na své rodině,“ říká se smíchem novinářka a muzikantka Karolína Kamberská.

Pro první díl premiérové čtvrté řady však Karolína nešla daleko. Vyšla si jen do lesa a na zahradu. A jaké tedy bude její menu?

· Polévka ze zahrady se sýrovými taštičkami

· Jemné telecí s hříbky a máslovými noky

· Gratinovaný pórek se šunkou

· Mražená broskvovo-karamelová pěna

Karolína, domácí kuchařka je praktickým rádcem i oslavou domácího vaření, kterým provází přirozená, charismatická a praktická moderní žena. Není profesionální kuchařkou, ale vaření je její láskou a vášní. Vychází z tradice našich babiček, vstřebává nové vlivy a inspirace, sbírá nejrůznější recepty, výborně a nápaditě vaří z dostupných surovin v čase, který ji v životě zaměstnané matky tří dětí zbývá. S Karolínou lze vařit rychle, zdravě a s nápadem, přitom však kvalitně. Její praktické domácí recepty využívají v moderním kontextu tradici a kořeny české kuchyně i inspiraci evropskou gastronomií. Nabízí užitečné nápady, rady a kuchařské techniky, objevuje opomíjené nebo klasické a zapomenuté suroviny, které jsou běžně dostupné. Každá epizoda má konkrétní širší téma, které má spojitost s jednotlivými recepty. Sledujte první díl čtvrté řady pořadu Karolína, domácí kuchařka v sobotu 15. října v 17.00 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.