Seriály a filmy

23. listopadu 2017 14:30

Lucie Gretzová

Karolína prozradí co vaří, když nestíhá!

V práci nestíháte, po cestě domů zácpy, u pokladny fronta a do toho volá manžel, že zapomněl říct, že večer budete mít hosty. Znáte také tu situaci?

V první premiérové epizodě v pořadí již čtvrté řady se na obrazovky vrací sběratelka zapomenutých receptů a vášnivá kuchařka Karolína Kamberská a její pořad Karolína, domácí kuchařka. V sobotu 15. října vezme jeho protagonistka diváky do lesa a na zahradu. Právě tam totiž nasbírala inspiraci pro další chutné recepty, které prozradí již v 17.00 na Primě. Nová řada Karolíny, domácí kuchařky nabídne mnoho jídel, která v sobě mají ducha Středomoří, ale zároveň i hřejivost tradiční domácké kuchyně, která je na celém světě stejná. „Recepty pro novou řadu mojí kulinářské show i pro novou kuchařku, která vyjde letos na podzim, jsem připravovala od loňského léta – a to hlavně poctivým ‚testováním na zvířatech‘, tedy na své rodině,“ říká se smíchem novinářka a muzikantka Karolína Kamberská.

Pro první díl premiérové čtvrté řady však Karolína nešla daleko. Vyšla si jen do lesa a na zahradu. A jaké tedy bude její menu?

· Polévka ze zahrady se sýrovými taštičkami

· Jemné telecí s hříbky a máslovými noky

· Gratinovaný pórek se šunkou

· Mražená broskvovo-karamelová pěna

Karolína, domácí kuchařka je praktickým rádcem i oslavou domácího vaření, kterým provází přirozená, charismatická a praktická moderní žena. Není profesionální kuchařkou, ale vaření je její láskou a vášní. Vychází z tradice našich babiček, vstřebává nové vlivy a inspirace, sbírá nejrůznější recepty, výborně a nápaditě vaří z dostupných surovin v čase, který ji v životě zaměstnané matky tří dětí zbývá. S Karolínou lze vařit rychle, zdravě a s nápadem, přitom však kvalitně. Její praktické domácí recepty využívají v moderním kontextu tradici a kořeny české kuchyně i inspiraci evropskou gastronomií. Nabízí užitečné nápady, rady a kuchařské techniky, objevuje opomíjené nebo klasické a zapomenuté suroviny, které jsou běžně dostupné. Každá epizoda má konkrétní širší téma, které má spojitost s jednotlivými recepty. Sledujte první díl čtvrté řady pořadu Karolína, domácí kuchařka v sobotu 15. října v 17.00 na Primě.

Oblíbená kuchařka Karolína Kamberská ano. V zásobě má pro takové chvíle připravených několik receptů, které jí vždy vytrhnou trn z paty. Prozradí je už v neděli 26. listopadu v 17.15 na Prima LOVE. Těstoviny mají na žebříčku oblíbených pokrmů místo na předních příčkách. Vybírat si mezi nimi lze nejenom na základě různých tvarů, ale i toho, z jaké mouky jsou vyrobeny. V domácnosti Karolíny Kamberské se evergreenem staly kukuřičné špagety, které připravuje třeba s omáčkou z jižní zeleniny, do níž používá například i lilek. „Lilku se stále dost lidí bojí. Je to ale zbytečné, lze s ním dělat mnoho věcí. Můžete ho zapékat, péct, může být výbornou pomazánkou nebo být právě součástí směsí do těstovin,“ říká.

Češi jsou národem houbařů, sezona hub ale netrvá celý rok. Podle Karolíny by tak byla škoda nevšimnout si hlívy ústřičné, kterou lze koupit po celý rok. Její rodina ji má ráda ve všech možných úpravách, čemu je ona, jako maminka tří dětí, ráda – hlíva totiž velmi silně podporuje imunitu. Její nejmenší syn miluje zejména hlívovou dršťkovku, divákům ale tentokrát představí recept, který prý vznikl náhodou, když nevěděla, co vařit, a tak dala dohromady několik ingrediencí, které mají u nich doma rádi. Jako rychlou sladkou tečku zvolila Karolína tvarohový koláč, který kdysi ochutnala u sousedky a připomněl jí ten, jenž pekla její babička v dětství. Jak zjistila, šlo o ten samý recept, a ona ho tak dnes peče také. „Z úcty k babičce i sousedce zachovávám původní recepturu, ale s ingrediencemi si lze podle chuti vyhrát,“ prozradí. Coby kuchařka Karolína dobře ví, že je někdy až neuvěřitelné, jak jednoduše lze připravit skvělé jídlo. „Život je jen jeden, ale jídel jsou tisíce. Byla by škoda jich nevyzkoušet co nejvíc,“ láká k trošce námahy v kuchyni. Rychlé menu podle Karolíny

  • Kukuřičné špagety se svěží jižní zeleninou a parmazánem
  • Syté kuře s pivem, slaninou a hlívou ústřičnou s kuskusem
  • Šťavnatý tvarohový koláč

Otevřete pokladnici plnou receptů a vařte s chutí a láskou. Sledujte devátý díl pořadu Karolína, domácí kuchařka v neděli 26. listopadu v 17.15 na Prima LOVE.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 4. 2024

Berani, některé vaše pracovní povinnosti jsou pro jednoho člověka příliš velké a mohly by vás dnes zatížit. Zdá se, že hromada práce se neustále zvětšuje, ať děláte, co děláte. Pokud můžete, delegujte své úkoly. Nejméně naléhavé úkoly odložte stranou a na zbytku postupně zapracujte. Váš zaměstnavatel od vás může, ale nemusí očekávat příliš mnoho, ale vy máte právo udržet si zdravý rozum bez ohledu na cokoli.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.