Karolína prozradí recepty na romantické večery!

Představa romantických chvil je pro každého jiná, většinou v ní ale nechybí klid, pohoda, svíčky a dobré jídlo. A pokud jsou ještě i děti na táboře nebo u babičky, je možné si klidný večer také docela užít.

V první premiérové epizodě v pořadí již čtvrté řady se na obrazovky vrací sběratelka zapomenutých receptů a vášnivá kuchařka Karolína Kamberská a její pořad Karolína, domácí kuchařka. V sobotu 15. října vezme jeho protagonistka diváky do lesa a na zahradu. Právě tam totiž nasbírala inspiraci pro další chutné recepty, které prozradí již v 17.00 na Primě. Nová řada Karolíny, domácí kuchařky nabídne mnoho jídel, která v sobě mají ducha Středomoří, ale zároveň i hřejivost tradiční domácké kuchyně, která je na celém světě stejná. „Recepty pro novou řadu mojí kulinářské show i pro novou kuchařku, která vyjde letos na podzim, jsem připravovala od loňského léta – a to hlavně poctivým ‚testováním na zvířatech‘, tedy na své rodině,“ říká se smíchem novinářka a muzikantka Karolína Kamberská.

Pro první díl premiérové čtvrté řady však Karolína nešla daleko. Vyšla si jen do lesa a na zahradu. A jaké tedy bude její menu?

· Polévka ze zahrady se sýrovými taštičkami

· Jemné telecí s hříbky a máslovými noky

· Gratinovaný pórek se šunkou

· Mražená broskvovo-karamelová pěna

Karolína, domácí kuchařka je praktickým rádcem i oslavou domácího vaření, kterým provází přirozená, charismatická a praktická moderní žena. Není profesionální kuchařkou, ale vaření je její láskou a vášní. Vychází z tradice našich babiček, vstřebává nové vlivy a inspirace, sbírá nejrůznější recepty, výborně a nápaditě vaří z dostupných surovin v čase, který ji v životě zaměstnané matky tří dětí zbývá. S Karolínou lze vařit rychle, zdravě a s nápadem, přitom však kvalitně. Její praktické domácí recepty využívají v moderním kontextu tradici a kořeny české kuchyně i inspiraci evropskou gastronomií. Nabízí užitečné nápady, rady a kuchařské techniky, objevuje opomíjené nebo klasické a zapomenuté suroviny, které jsou běžně dostupné. Každá epizoda má konkrétní širší téma, které má spojitost s jednotlivými recepty. Sledujte první díl čtvrté řady pořadu Karolína, domácí kuchařka v sobotu 15. října v 17.00 na Primě.

Oblíbená kuchařka Karolína Kamberská má pro takové chvíle v zásobě několik receptů. Některé z nich prozradí už v neděli 22. října v 17.15 na Prima LOVE v pořadu Karolína, domácí kuchařka.

Zázvor v našich končinách používáme většinou do čaje, lze jej ale využít i do mnoha dalších jídel. Vyjímat se bude třeba v pikantním vývaru, kterým jistě zalahodíte mužským chuťovým buňkám a jenž jim rozproudí krev.

Kouzlo romantického večera navodí také zvěřina. Je to maso zvířete, které svobodně běhalo v lese a na talíři se jeho chutě umí pěkně projevit. Karolína dělá zvěřinu málokdy, proto k ní přistupuje jako k malé slavnosti. „Zvěřiny jsem se dlouho bála. Myslela jsem si, že její příprava je dost těžká. Pak se mi náhodou povedlo koupit několik divokých kachen a upekla jsem je hostům s jedlými jeřabinami. Kamarád mi poté řekl, že to byl jeho nejsilnější kulinářský zážitek v životě. Mně hned stouplo sebevědomí a od té doby se už zvěřiny nebojím,“ říká s úsměvem.

K romantice patří kromě dobrého jídla i dobré pití. S alkoholem se to samozřejmě nemá přehánět, jedna sklenička večer ale neublíží. Karolína má ráda koktejly, protože jsou hravé a lze s nimi zkoušet pořád něco nového. A i když většina lidí je amatérskými barmany, i v domácích podmínkách si mohou připravit zajímavý drink. Jako třeba negroni, který se díky své nahořklé chuti hodí před jídlem nebo po něm. Karolína jej objevila v Miláně na degustaci drinků obsahujících Campari. A chutnal jí nejvíc možná i proto, že má ráda výraznou chuť ginu. Tento koktejl prý vznikl v jednom florentském baru, kam chodil pravidelný host hrabě Negroni, který miloval drinky, jichž byl údajně schopen vypít až 40 denně, a podle kterého je tak pojmenován.

Romantika podle Karolíny

  • Pikantní kuřecí vývar se zázvorem a chilli
  • Jelení kýta s pyré z kořenové zeleniny
  • Negroni

Otevřete pokladnici plnou receptů a vařte s chutí a láskou. Sledujte čtvrtý díl pořadu Karolína, domácí kuchařka v neděli 22. října v 17.15 na Prima LOVE.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.