Seriály a filmy

24. listopadu 2016 16:02

Karolína v sobotu prozradí co vaří, když přituhuje.

Když se dny zkracují a venku už je trochu zima, pobývá známá protagonistka oblíbené kulinářské show Karolína Kamberská moc ráda doma.

Vše o pořadu Karolína, domácí kuchařka najdete TADY.

A útulnou domácí atmosféru ji baví podpořit dobrými a hřejivými jídly. Několik z nich naservíruje divákům i v dalším díle pořadu Karolína, domácí kuchařka již v sobotu 26. listopadu v 17.00 na Primě.

Polévka je grunt. To v našich končinách slýcháme poměrně často. Jednu z těch nejklasičtějších připraví i Karolína Kamberská. „Naši předkové považovali slepičí polévku za všelék. Dávali ji lidem po nemoci, malým dětem a také maminkám po porodu. Věřím, že je to opravdu všelék. Přinese teplo do těla a klid do duše,“ říká Karolína.

Další klasikou u nás je také svíčková. Většinou se dělá z hovězího masa s houskovým nebo karlovarským knedlíkem. Karolína se rozhodla pro zvěřinovou – z daňka. „Doma jsme dělali svíčkovou z králíka a bylo to naše rodinné slavnostní jídlo. Až v dospělosti jsem ochutnala tu ze zvěřiny. Naprosto vynikající je z daňka, jelena nebo srnčího masa,“ prozrazuje Karolína. Svíčkovou doplňuje hrníčkovým knedlíkem. O hrníčkové metodě slyšela Karolína od maminky své kamarádky. „Kdysi jsem měla doma jednoduché hladké hrníčky, které se mi ani moc nelíbily. Jednou si o ně řekla maminka kamarádky, že je bude používat na hrnkové knedlíky. To jsem poprvé slyšela, že někdo dělá knedlíky v hrníčku. Vzala jsem si od ní recept a od té doby je dělám také,“ vzpomíná známá kuchařka.

Pro zvýraznění chutě dalšího receptu – pečené řepy – se perfektně hodí mimo jiné křen. „Ten byl odjakživa spojován s mužností. A v jedné staré kuchařce jsem se dočetla, že dokáže léčit všechny manželské neduhy,“ usmívá se Karolína. Zajímavou kombinací chutí předvede pak i s velmi oblíbenou laskominou – palačinkami. Ty si její rodina oblíbila s jablky ve slaném nálevu. „Palačinky jsou naprostá jistota. A nikdy není možné udělat jich dostatečný počet. Ať udělám jakýkoli sloupec, stejně rychle zmizí a všichni chodí a hledají nějaké další,“ směje se Karolína.

Když přituhuje

• Slepičí polévka se strouháním

• Jemná dančí svíčková, houskový knedlík s brusinkami vařený v hrnku

• Pečená řepa s praženými semínky a ostrým dipem

• Palačinky plněné jablky ve slaném karamelu

Sledujte sedmý díl premiérové čtvrté řady pořadu Karolína, domácí kuchařka v sobotu 26. listopadu v 17.00 na Primě.

Všechny epizody pořadu Karolína, domácí kuchařka najdete na Prima PLAY.

V první premiérové epizodě v pořadí již čtvrté řady se na obrazovky vrací sběratelka zapomenutých receptů a vášnivá kuchařka Karolína Kamberská a její pořad Karolína, domácí kuchařka. V sobotu 15. října vezme jeho protagonistka diváky do lesa a na zahradu. Právě tam totiž nasbírala inspiraci pro další chutné recepty, které prozradí již v 17.00 na Primě. Nová řada Karolíny, domácí kuchařky nabídne mnoho jídel, která v sobě mají ducha Středomoří, ale zároveň i hřejivost tradiční domácké kuchyně, která je na celém světě stejná. „Recepty pro novou řadu mojí kulinářské show i pro novou kuchařku, která vyjde letos na podzim, jsem připravovala od loňského léta – a to hlavně poctivým ‚testováním na zvířatech‘, tedy na své rodině,“ říká se smíchem novinářka a muzikantka Karolína Kamberská.

Pro první díl premiérové čtvrté řady však Karolína nešla daleko. Vyšla si jen do lesa a na zahradu. A jaké tedy bude její menu?

· Polévka ze zahrady se sýrovými taštičkami

· Jemné telecí s hříbky a máslovými noky

· Gratinovaný pórek se šunkou

· Mražená broskvovo-karamelová pěna

Karolína, domácí kuchařka je praktickým rádcem i oslavou domácího vaření, kterým provází přirozená, charismatická a praktická moderní žena. Není profesionální kuchařkou, ale vaření je její láskou a vášní. Vychází z tradice našich babiček, vstřebává nové vlivy a inspirace, sbírá nejrůznější recepty, výborně a nápaditě vaří z dostupných surovin v čase, který ji v životě zaměstnané matky tří dětí zbývá. S Karolínou lze vařit rychle, zdravě a s nápadem, přitom však kvalitně. Její praktické domácí recepty využívají v moderním kontextu tradici a kořeny české kuchyně i inspiraci evropskou gastronomií. Nabízí užitečné nápady, rady a kuchařské techniky, objevuje opomíjené nebo klasické a zapomenuté suroviny, které jsou běžně dostupné. Každá epizoda má konkrétní širší téma, které má spojitost s jednotlivými recepty. Sledujte první díl čtvrté řady pořadu Karolína, domácí kuchařka v sobotu 15. října v 17.00 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.