Seriály a filmy

10. listopadu 2016 13:35

Menu pro návštěvy podle Karolíny!

Protagonistka oblíbené kulinářské show Karolína Kamberská má ráda návštěvy, ať už ty rychlé, nečekané, nebo ohlášené i půl roku předem, které zůstanou celý víkend.

Vše o pořadu Karolína, domácí kuchařka najdete TADY.

Základem toho, aby bylo všem spolu pěkně, je dobré jídlo a dobrá nálada. Co pro návštěvy oblíbená kuchařka ráda připravuje, uvidí diváci pořadu Karolína, domácí kuchařka již v sobotu 12. listopadu v 17.00 na Primě.

Jednohubky, chlebíčky nebo domácí pomazánky. Všichni je známe a víme, že pro návštěvy jsou perfektním pohoštěním. Karolína Kamberská je má ráda již od dětství a baví ji je dále nápaditě rozvíjet. Paštičkami z listového těsta se inspirovala už dávno díky kuchařce Viléma Vrabce. A takovými miminky zaboduje na každé dětské oslavě, které pořádá už mnoho let. „Inspirovaly mne klasické párky v listovém těstě. Chtěla jsem je pro své děti ale udělat nějak zajímavě, trochu je ozvláštnit. Zkusila jsem proto malé koktejlové párečky zavinout do těsta jako do zavinovačky. Tak vznikla miminka,“ prozrazuje Karolína Kamberská.

Svou verzi má Karolína i pro tradiční balkánskou musaku, kterou většina lidí zná, ale připadá jim těžká na přípravu. Podle Karolíny jde ale o velmi jednoduché, a přitom efektní jídlo. A i když pochází ze země slunce a moře, v zimě skvěle zahřeje. „Nejlepší verzi musaky jsem ochutnala v jedné taverně na Zakyntosu. Její krásná vůně mne vždy duchem vrátí na dovolenou k moři. I proto musaku dělám ráda, i když je léto dávno pryč,“ říká Karolína.

K dalšímu receptu – plněným pečeným bramborám – přišla Karolína na jednom hudebním festivalu, kde dostala hlad a nejdelší fronta, podle které většinou poznáme, že na jejím konci to bude jistě stát za to, byla právě u stánku s plněnými bramborami. Od té doby je Karolína nabízí i svým návštěvám. A nakonec díky kardamomu udělá naprostý unikát i z čokoládového koláče.

Podzimní návštěva

• Paštičky z listového těsta s uzenou rybou

• Miminka (na dětskou oslavu)

• Musaka

• Pečené plněné brambory

• Kořeněný čokoládový koláč s hruškami

Karolína, domácí kuchařka je praktickým rádcem i oslavou domácího vaření, kterým provází přirozená, charismatická a praktická moderní žena. Není profesionální kuchařkou, ale vaření je její láskou a vášní. Vychází z tradice našich babiček, vstřebává nové vlivy a inspirace, sbírá nejrůznější recepty, výborně a nápaditě vaří z dostupných surovin v čase, který ji v životě zaměstnané matky tří dětí zbývá. S Karolínou lze vařit rychle, zdravě a s nápadem, přitom však kvalitně. Její praktické domácí recepty využívají v moderním kontextu tradici a kořeny české kuchyně i inspiraci evropskou gastronomií. Nabízí užitečné nápady, rady a kuchařské techniky, objevuje opomíjené nebo klasické a zapomenuté suroviny, které jsou běžně dostupné. Každá epizoda má konkrétní širší téma, které má spojitost s jednotlivými recepty.

Sledujte pátý díl premiérové čtvrté řady pořadu Karolína, domácí kuchařka v sobotu 12. listopadu v 17.00 na Primě.

Všechny epizody pořadu Karolína, domácí kuchařka najdete na Prima PLAY.

V první premiérové epizodě v pořadí již čtvrté řady se na obrazovky vrací sběratelka zapomenutých receptů a vášnivá kuchařka Karolína Kamberská a její pořad Karolína, domácí kuchařka. V sobotu 15. října vezme jeho protagonistka diváky do lesa a na zahradu. Právě tam totiž nasbírala inspiraci pro další chutné recepty, které prozradí již v 17.00 na Primě. Nová řada Karolíny, domácí kuchařky nabídne mnoho jídel, která v sobě mají ducha Středomoří, ale zároveň i hřejivost tradiční domácké kuchyně, která je na celém světě stejná. „Recepty pro novou řadu mojí kulinářské show i pro novou kuchařku, která vyjde letos na podzim, jsem připravovala od loňského léta – a to hlavně poctivým ‚testováním na zvířatech‘, tedy na své rodině,“ říká se smíchem novinářka a muzikantka Karolína Kamberská.

Pro první díl premiérové čtvrté řady však Karolína nešla daleko. Vyšla si jen do lesa a na zahradu. A jaké tedy bude její menu?

· Polévka ze zahrady se sýrovými taštičkami

· Jemné telecí s hříbky a máslovými noky

· Gratinovaný pórek se šunkou

· Mražená broskvovo-karamelová pěna

Karolína, domácí kuchařka je praktickým rádcem i oslavou domácího vaření, kterým provází přirozená, charismatická a praktická moderní žena. Není profesionální kuchařkou, ale vaření je její láskou a vášní. Vychází z tradice našich babiček, vstřebává nové vlivy a inspirace, sbírá nejrůznější recepty, výborně a nápaditě vaří z dostupných surovin v čase, který ji v životě zaměstnané matky tří dětí zbývá. S Karolínou lze vařit rychle, zdravě a s nápadem, přitom však kvalitně. Její praktické domácí recepty využívají v moderním kontextu tradici a kořeny české kuchyně i inspiraci evropskou gastronomií. Nabízí užitečné nápady, rady a kuchařské techniky, objevuje opomíjené nebo klasické a zapomenuté suroviny, které jsou běžně dostupné. Každá epizoda má konkrétní širší téma, které má spojitost s jednotlivými recepty. Sledujte první díl čtvrté řady pořadu Karolína, domácí kuchařka v sobotu 15. října v 17.00 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.