10 romantických filmů s Colinem Firthem

Britské televizní obrazovky a světová filmová plátna kin mile okupuje už nějaký ten pátek. Začínal jako rozčepýřený dvacátník a pokračuje jako muž v letech. Romantické charaktery Colina Firtha však vždy spojuje jedno – na oko chladný, vevnitř ho spaluje vášeň.

Padesátník Colin Firth je na první pohled, i na ten druhý, který nás tak těší ve filmech, dost chladný typ. Jakoby snad byl ztotožněním anglického přísloví "Miluj mě málo, miluj mě dlouho". Ačkoliv se samotný Colin Firth narodil v akademické rodině, hodně brzy začal inklinovat k herectví a jeho vystoupení (Hamlet) v závěrečné hře jeho ročníku ho vystřelilo do výšin – jako jinoch se totiž dostal ihned do Queens Theatre v Londýně.

Diváci ho zpočátku mohli sledovat i v televizních adaptacích, ale zlomové období, kdy ho viděl celý svět, přišel ve chvíli, kdy se představil jako tajemný pan Darcey v Pýše a předsudku. A pan Darcey mu byl, jak už všichni dobře víte, tak trochu osudným. Zatímco v Pýše a předsudku zaujal hlavně sečtělé fanynky romantické literatury, jeho postava Marca Darceyho, právníka pro lidská práva v megahitu Deník Bridget Jonesové, ho proslavila po celém světě a naprosto u všech.

Deníky, Pýcha a jiné

Colin Firth si však nezahrál jen v kasovních trhácích, ale můžete ho sledovat i v oscarovém snímku Anglický pacient, nebo v úspěšném snímku z roku 2009 Single man.

A v případě, že jste Colinova fanynka, usmálo se na vás štěstí. Můžete ho vidět i v romantice režírované přímo Helen Hunt ve snímku Konečně spolu už tuto neděli ve 20.15 na Prima Love!

My jsme pro vás vybrali deset snímků, kde se na Colina Firtha s přísným pohledem, ale vášnivou náručí, můžete těšit:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 10. 6. 2023

Berani, možná dnes pocítíte nutkání vstát a odejít. Řiďte se tímto instinktem a dejte se do práce. Toužíte se pustit do práce na určitých projektech. Klíčové pro vás nyní je, abyste se ujistili, že ty, které jsou již zahájeny, budou dokončeny dříve, než se pustíte do dalších. Nedovolte lidem, aby vám stáli v cestě k pokroku. V případě potřeby uchopte otěže do svých rukou.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.