Aby se překonala nevěra, je nutné na vztahu aktivně pracovat, tvrdí odbornice

Protože je Milan stále v práci, cítí se jeho manželka Olga velmi osamělá. Kromě komunikace jí chybí i sex. Právě to ji vžene do náruče mladého atraktivního Martina. Vše ale není takové, jak se zdá na první pohled. To ukázaly poslední Křižovatky života.

Olga ve svém muži začala vidět člověka, který jí už nic nepřináší, a ve zlepšení vztahu nevěří. Snažila se manželovi vysvětlit, že je nespokojená a cítí se sama. On však na to nereagoval a Olga se rozhodla ho i s dětmi opustit.

Klíčovým momentem v tomto rozhodování by měly být především děti. Matka má zodpovědnost nejen za sebe, ale i za ně. Žena by se měla nejdřív pokusit vztah zachránit a s manželem si otevřeně promluvit. Případně navštívit vztahového poradce.

Chtěla více pochopení

Při nevěře ženy většinou zapojují emoce a tím se mění i jejich sexualita. Stává se, že ženy, které mají sex s milencem, nechtějí ho už mít se svým manželem nebo ho velice omezují.

Utekl vám tento díl Křižovatek života? Tady si ho přehrajte:

Olga od svého muže odešla za milencem, u něhož hledala větší porozumění a pochopení. Milan se dlouhou dobu nedokázal s odchodem své ženy smířit.

Pokud žena muže opustí, on to obvykle velice těžko snáší. U mužů je rozchod spojen s pocitem hluboké sociální izolace a vede k velkému emočnímu stresu. Roli samozřejmě hraje i fakt, zda se jedná o manželku, jak dlouho vztah trval a jaká byla jeho kvalita. Muž má pocit, že do své manželky investoval své zdroje a city. Vše také ovlivňuje to, zda spolu měli děti. Po rozchodu muž prožívá pocit ztráty stability, zázemí, zdroje ocenění a uznání a v neposlední řadě sexuální partnerky. Odchodem snižuje partnerka i mužovo sebevědomí a hodnotu.

O čem byly Křižovatky života? Podívejte se do galerie:

Trenér Martin však kvůli své emoční nevyzrálosti nebyl schopen se postarat o svoji původní rodinu, natož o tu novou. Olga záhy pochopila, že s Martinem bude mít těžký život, protože je nespolehlivý a flirtuje s jinými ženami, a chtěla se vrátit ke svému muži.Křižovatky života sledujte každý čtvrtek od 21.35.

Jak je to s možným návratem k manželovi?

Pokud nebyl vztah výrazně poškozen a v sexu to partnerům funguje, je možné ho znovu obnovit. S odchodem ženy je nutné pracovat jako se vztahovou krizí. Předpokladem je, že obě strany chtějí na obnovení vztahu aktivně pracovat.

Šárka Vávrová

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 9. 2023

Nadcházející den by měl být vynikající, Berani. Máte tendenci pracovat s energií, která nemá u ostatních znamení obdoby, a dnes za svou píli sklidíte odměnu. V těchto dnech se jen zřídkakdy najde někdo tak svědomitý jako vy a zasloužíte si uznání. Nicméně, jak dobře víte, čeká vás ještě mnoho kopců, které musíte zdolat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.