Jak zvládnout vážné problémy s téměř dospělým potomkem? Radí Šárka Vávrová

Na základě shlédnutí Křižovatek života s tematikou nezvladatelné, agresivní dcery se rozhodla naše čtenářka Petra zaslat odbornici, koučce Šárce Vávrové svůj dotaz, jak postupovat ve výchově problematické dcery, která zanedlouho dosáhne svých osmnáctých narozenin.

Dobrý den, mám dotaz. Moje dcera, za měsíc jí bude 18 let, má za sebou hodně divokou minulost. Opakovala první ročník, jelikož moc nechodila do školy. Má sice pocit, že musí, ale ráno se blokne a nechce se jí vstávat a nebo jde, ale pak si to rozmyslí a nejde. Pocit viny má, ale jen chvíli a jen vůči mně. Hloupá určitě není.

Potom pokračovala na té samé škole - opakovala 1. ročník a opakovalo se to samé. Odjela ale na čtyřměsíční praxi do Řecka, kde jí moc chválili a vydržela.

Má za sebou dva potraty a drogovou minulost. V dnešní době chodí s kriminálníkem a kouří marihuanu. Anorektička není, ale hrozně zhubla. Nevím zda něco bere, ona mi tvrdí, že ne. Vím, že se moc nenají, ale nemám sílu ji stále kontrolovat.

Nastoupila na novou školu, do které šla asi 5x. Je to stejně jako předtím škola zaměřená na hotelnictví. Škola jí, když se s ní bavím, baví, ale nemá disciplínu, nemá morálku. Je to asi moje chyba.

Viděly jsme pořad o agresivní dceři a líbila se nám ta terapie formou koní - hipoterapie. aSma dcera by to také chtěla a na koně jezdíme. Potřebuje být někde zavřená, bez mobilu, bez notebooku, bez vlivu toho jejího kriminálníka a "nežádoucích přátel".

Prosím můžete mi poradit nějaké zařízení? Potřebuji to co nejdříve, bojím se aby se nestalo něco zlého a ten přítel jí do něčeho nenamočil. Za měsíc bude plnoletá, aby nespadla ještě někam hlouběji. Žádné pasťáky atd. nechci, sama jsem v jednom takovém zařízení učila a to je k ničemu. Mohu žádat o pomoc a doporučení? Děkuji

Odpověď Šárky Vávrové:

Dobrý den,

Děkuji za váš dotaz do naší poradny a také za to, že sledujete seriál Křižovatky života.

Chápu vaši starost o dceru, dle vašeho sdělení je možné, že dcera se pohybuje v společnosti lidí, kteří na ni nemají dobrý vliv. Lidé, kteří berou drogy, jsou nezodpovědní a nemůžete se na ně spolehnout.

Bylo by nejvhodnější její kontakty s kamarády v co nejbližší době eliminovat. Doporučovala bych vám obrátit se co nejdříve na nejbližší úřad Odboru sociální péče o dítě, tam vám mohou poradit zařízení vhodné pro vaši dceru.

Protože jste neuvedla adresu pobytu, zasílám několik odkazů, kde se můžete také obrátit o radu.

Přeji mnoho úspěchů s vaší dcerou

Šárka

Odkazy:

Brno:

http://www.arkadacentrum.cz/pomoc-pro-drogove-zavisle-poradenstvi-pro-blizke-osoby

http://www.prevence-info.cz/organizace/ppp-brno-pracoviste-poradenske-centrum-pro-drogove-jine-zavislosti

Písek:

http://poradenskecentrum.cz/poradenstvi.php

Děčín:

http://www.cssdecin.cz/index.php/intervencni-sluzby/k-centrum/kontaktni-a-poradenske-centrum-pro-drogov-zavisle-poradna-pro-rodie

Varnsdorf:

http://www.nakrizovatcevdf.eu/

Plzeň:

http://www.cppt.cz/

A zde je databáze kontaktů v celé republice na poradenskou činnost:

http://www.drogy.net/databaze-kontaktu/

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.