Křižovatky: Co když po vás začne otec - opilec požadovat výživné, zaplatíte?

Že se platí výživné na děti, je logická věc. Když ovšem začne na svých dětech požadovat výživné rodič, notabene rodič, který se o dnes o už dospělé dítě přes dvacet let nestaral, je situace složitější. Má šanci potomek výživné odmítnout a uspět v soudním sporu? I tom budou nové Křižovatky života.

Lídě Regnerové je 37 let a se svým mužem Petrem (38) a s patnáctiletou dcerou Majkou žije na pražském předměstí.

Uplynulé dva roky byly pro vyučenou kadeřnici úspěšné – s pomocí svého muže se jí podařilo vzít si půjčku a splnit si dávný sen – otevřít vlastní kadeřnický salon. Lída investovala hodně práce, času a peněz, aby si v domovské čtvrti vybudovala svůj malý podnik. A povedlo se. Kadeřnici Lídu tady znají a má tu dobré jméno.

Její manžel Petr pracuje v nemocnici jako ošetřovatel. Svou ženu obětavě podporuje. Rodina se před pár týdny dokonce přestěhovala do vlastního domku. Regnerovi vedou harmonický rodinný život... – ale jen do té chvíle, než se do kadeřnictví jednoho dne nečekaně vpotácí Lídin opilý otec Tonda (65), se kterým nepromluvila již dvacet let.Na další díl Křižovatek života se podívejte ve středu večer ve 20.15 na Primě

Vrávoravě, ale sebevědomě přejde ke kase a pokouší se ji otevřít. Přitom huláká, jak je na svou dceru pyšný, že ona to aspoň někam dotáhla. Když Lída vidí, že se její otec neuklidní, vyběhne ven, aby požádala o pomoc majitele kiosku za rohem. Ne dost na tom, že otec odehnal vyplašené zákaznice – co když ještě poničí zařízení nebo ukradne peníze?

Chcete vědět o pořadu víc? Čtěte zde

Společně s přivolaným majitelem kiosku se jí podaří vzteklého, opilého muže ze salonu vyhodit. Tímto výstupem ale problémy s otcem nekončí. Zažaluje svou dceru o výživné. Bude muset Lída platit na svého otce, který už delší dobu pije na dluh?

Jak se na situace díváte vy?

Další díl Křižovatek života si pusťte ve středu večer ve 20.15 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 9. 2023

Berani, nějaký příjem navíc by vám mohl přinést počítač nebo jiná technologie. Měli byste mít náročný den, ale to, co děláte, vás bude bavit a vyhlídka na peníze navíc vás nadchne. I když o tom teď možná nepřemýšlíte, to, co děláte, by se mohlo rozvinout v lukrativní podnikání, což vás nakonec přivede k otázce, co vlastně chcete v životě dělat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.