Křižovatky života: Kdo je otcem dítěte nezletilé? Je to snad partner její matky?

Šestnáctiletá Eliška je ve čtvrtém měsíci těhotenství a odmítá se svěřit, kdo je otcem nenarozeného dítěte. Eliščina matka přemýšlí, zda to nakonec není její partner. Celá záležitost rodinou zamává. Dívejte se ve středu ve 20.15 na Primě.

Partnerský pár Radka Holečková (34) a Marek Sládek (35) má spolu syna Sebastiana (9 měsíců). Každý z nich ale zároveň přivedl do partnerství jedno dítě: Radka dceru Elišku (16) a Marek syna Janka (17). Celá tato „sešívaná“ rodina bydlí v Liberci v polovině rodinného dvojdomku.

Život rodiny probíhá bez zvratů a harmonicky, ale již nějakou dobu si Radka dělá starosti o dceru Elišku. Šestnáctiletá dívka sotva mluví, je nevrlá, skoro nejí a ve škole se už dvakrát zhroutila. Ani lékařské vyšetření nicméně nic neodhalí. Pak ale přijde Eliška domů se svou učitelkou, která Radce a Markovi sdělí, že se jí Eliška svěřila s tím, že je těhotná. Eliška se s tím svěřila jí! Propuká panika, ale gynekolog zjistí, že Eliška je již ve čtvrtém měsíci těhotenství. Pro celou rodinu je to šok.

Tajemství, které ničí rodinu

Za otce dítěte považují všichni Eliščina přítele Ondru (17). On ale tvrdí, že spolu měli sex jen dvakrát a že se při něm chránili kondomy. Eliška o tom nechce vůbec mluvit, natož s Ondrou, se kterým se rozchází. Radka se znovu pokouší dostat z dcery, kdo je otec jejího dítěte, její dcera však zachovává ledové mlčení. Do věci vstupuje Ondrova matka. Ta zjišťuje, že v kritickou dobu byla Eliška s rodinou dva týdny na dovolené. Proto chce, aby se po narození dítěte Ondra podrobil testu otcovství. Eliška nadále zachovává podivné mlčení a o otci nemluví.

Její gynekolog naznačí matce Radce, že se Elišce možná stalo něco nepříjemného, až zlého. Když se matka a dcera vrátí domů, navrhne Eliščin nevlastní otec Marek, aby dali dítě k adopci. V nastálé výměně názorů obviní Radka přítele, že je otcem dítěte on. Ten se rozzlobí a se synem Jankem se odstěhuje k matce. I babička je rozhořčena Radčiným podezřením. Radka vyvíjí na Elišku nátlak, protože chce vědět, kdo je otec, ale děvče uteče.

Je skutečně možné, aby byl otcem dítěte Marek? Podaří se Radce nakonec zjistit pravdu? To uvidíte ve středu ve 20.15 v dalším díle Křižovatek života.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 9. 2023

Vaše inspirace a představivost dnes stoupá, Berani. Možná se budete chtít pustit do nějakého uměleckého projektu. Výsledek by vás mohl příjemně překvapit. Vaše intuice je také na vysoké úrovni a vaše porozumění lidem kolem vás se výrazně zvýší. Nebojte se jednat na základě instinktu. Toto je jeden z těch dnů, kdy by měl zvítězit nad racionalitou a logikou.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.