Křižovatky života: Když perou a vaří děti. A matka se fláká

Natálii je jen 19, ale i tak musí v péči o velkou rodinu plně zastupovat neschopnou matku, která má hlavu plnou pouze mužů a o svých pět dětí se vlastně nestará. Jejich příběh přinesou Křižovatky života v úterý ve 21.15 na Primě.

Natálie Škodová(19) bydlí spolu s nezaměstnanou matkou Petrou (35) a s mladšími sourozenci Kristýnou (15), Jakubem (10), Leou (5) a s novorozencem Kryšpínem v Praze Karlíně. Všechny děti mají různé otce. Rodina Škodových žije z podpory.

Matka Petra právě porodila své páté dítě. Petra má výlučné právo na péči o děti, protože žádný z otců nechce s dětmi mít nic společného. Stýkají se jen zcela sporadicky. Všichni otcové platí alimenty, až na otce malého Kryšpína. O dítěti totiž neví. Petra měla první dítě už v 16 letech. Tento fakt zdůrazňuje její nezodpovědnost a neznalost ochrany.

Jednoho dne potká Natálie matku na diskotéce, což ji totálně naštve. Již delší dobu si chtěla někam vyjít. Aby to bylo možné, musela nejdřív uložit děti a pak se s mladší sestrou Kristýnou domluvit, aby na děti dohlédla. Myslela si, že matka je u nějaké přítelkyně. Ta ale flirtuje na diskotéce se zcela neznámými muži. Kdysi na ní poznala otce svého dítěte a nyní doufá, že se rychle seznámí s nějakým dalším mužem.

Pusťte si malou ochutnávku tohoto dílu Křižovatek:

Kryšpínův otec Abadi je Afričan. Ještě předtím, než se Petra dozvěděla, že je těhotná, se s ní rozešel. Přerušil s ní všechny kontakty a zmizel beze stopy. Petra chce využít příležitosti a pokusit se zjistit Abadiho bydliště kvůli alimentům. Na diskotéce ale zase nahání nového nápadníka. Petra se v očích dcery chová jako promiskuitní cvok. Natálie Petru vytáhne z diskotéky a pohádají se. Přihlíží několik zvědavců.Křižovatky konečně ve svém vysílacím čase. Končí léto, začíná podzim a naše pořady dostávají svůj jízdní řád. Křižovatky života sledujte každé úterý a čtvrtek ve 21.45 na Primě.

Vtom zvoní telefon. Volá sestra Kristýna, potřebuje od Natálie pomoc. Dochází k ostré výměně názorů, zda by neměla jít pomoci Petra. Jedná se o její děti. Petra však nemá vůbec zájem, jde raději tancovat a flirtovat. Natálie uhání domů. Jedno z dětí se poranilo. Natálie si uvědomuje, že nemůže být jejím úkolem zcela nahrazovat matku. Buď přijde k rozumu, nebo musí pomoci sociálka – oddělení sociálně právní ochrany dětí.

Petra si velice rychle najde nového přítele. Jedná se o Amadou, kamaráda jejího bývalého milence Abadiho, se kterým počala Kryšpína. Oba se rozhodnou Abadiho hledat a požadovat po něm placení alimentů.

Když Petra najde Abadiho, k dítěti se nehlásí. Pak si vše rozmyslí a chce, aby dítě žilo u něho. To však sociálka zamítne, Abadi nemá v Čechách trvalé bydliště.

Situace rodiny Škodových se natolik zhoršuje, že se o ni začne zajímat oddělení sociálně právní ochrany dětí. Jak to vše dopadne? Sledujte v úterý ve 21. 45 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 9. 2023

Rodinné hodnoty, které jste přijali, mohou být dnes zpochybněny. Možná budete považovat některé přátele za svou skutečnou rodinu nebo si budete myslet, že netradiční domácnost pro vás funguje lépe než tradiční. Nedovolte, aby vás obavy příbuzných přiměly držet se zpátky.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.