Křižovatky života: Matka si neví rady s agresivním dítětem

Vedle rozvodového řízení musí Renata řešit mnohem horší záležitost než rozpad manželství. Její jedenáctiletý syn Karel se jí začíná jevit jako nezvladatelný. Útočí na ni i svoji sestru, množí se telefonáty ze školy, kde Karel terorizuje své spolužáky. Dokáže si se synem poradit jeho otec či lékaři?

Renata Šubrtová (38), odborná prodavačka v pekařství, žije s dcerou Lucií (14) a synem Karlem (11) na panelovém sídlišti v Pardubicích. Se svým mužem Josefem se rozvádějí. Lucie navštěvuje gymnázium a Karel, který na prvním stupni základní školy už dvakrát propadl, má v příštím roce podle možností postoupit na druhý stupeň. Lucie je opravdu hodné dítě a vzorná žákyně. Matka jí výrazně nadržuje.

Karel je už značnou dobu extrémně agresivní a má velké potíže se soustředěním. Od rozchodu rodičů zhruba před půl rokem je jeho chování problémové. Často jakoby vědomě ničí věci a projevuje sklon k prudkým reakcím. Ve škole má Karel problémy s kázní, ale všechny pokusy přimět ho domluvou a mírnými tresty ke změně chování selhávají.Na další díl Křižovatek života se podívejte v úterý ve 21.45

Renata se po rozchodu s Josefem snažila dětem maximálně věnovat a kvůli špatnému svědomí je zahrnovala láskou a pozorností. Ze svého syna bývá ale často zklamaná, a ani Lucie už se svým mladším bratrem nevychází dobře. Jen ve společnosti svého otce Josefa je chlapec vyrovnaný. Odděleně žijící otec proto nechápe, proč má jeho žena se synem problémy.

Řešíte podobné téma? Zaujalo vás? Tady se podívejte na ukázku z dílu, abyste věděli, co vás čeká:

Když se Renata jednou rozzuří a málem vlepí synovi facku a když navíc sousedi potvrdí, že se z bytu často ozývají hádky, přichází do rodiny na kontrolu pracovník z úřadu péče o mládež. Podezření, že chlapec trpí poruchou pozornosti nebo hyperaktivitou (ADHD), se nepotvrdí. Teprve když dětský psycholog odhalí pravou příčinu Karlova chování, může se rodina nově zorientovat, nalézt pro chlapce větší pochopení a odvážit se začít znovu.

Křižovatky života s tematikou nezvladatelného dítěte vysílá Prima v úterý ve 21.45.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.