Křižovatky života ukázaly, jak nemá vypadat kompromis

Rodina Dvořákových, kterou představil úterní díl Křižovatek života, žije v domě, který není vhodný pro život s dětmi. Jedná se o neobyvatelnou ruinu, kde v některých částech domu je i plíseň. Proč matka Marie žije v nelidských podmínkách a tím ohrožuje i zdraví svých dětí?

Je složité sladit vzájemná očekávání v životě manželů, ale je nutné vědět, co je ještě únosné. V partnerství má být tolerance, ale kde je rozumný kompromis? Každý člověk má tuto hranici někde jinde. Důležité je uvědomit si, zda si vážíme sami sebe a zda jsme v partnerství spokojeni a šťastni.

Marie ve vztahu se svým manželem už není šťastná a navrhuje řešení této situace. Otec Vojtěch však nechce o něčem takovém diskutovat a stále zastává jediný názor, a to ten svůj. V takovém případě už nejde o kompromis, ale o postoj diktátora. V případě, že se Marie vzbouří, nastává u Dvořáků křik a u Vojtěcha se začínají projevovat první známky agrese.

Křižovatky života sledujte každé úterý a čtvrtek ve 21.45

Je patrné, že Vojtěch nedokáže uznat svoji chybu při koupi domu, jenž potřebuje tak velké investice, že na ně rodina nestačí. Prohry k životu patří a je nutné si je přiznat. Je také třeba umět je přijmout. Pro celou rodinu pobyt v domě, který nesplňuje požadavky zdravého bydlení, je extrémní zátěží.

Umění kompromisu zaručí shodu

V této situaci je rozumné najít co nejkonstruktivnější řešení, a to bez velkých emocí. Stanovit si pravidla, která vyhovují všem členům domácnosti. Kompromisy jsou důležité, a to i za cenu finančních ztrát, především kvůli zdravému vývoji dětí.

O čem byly Křižovatky života? Podívejte se do galerie:

Je třeba se nebát se obnovit rovnováhu ve vztahu, kde jsou oba partneři na stejné pozici. Rozhodovací právo není v moci pouze jednoho z nich. A v neposlední řadě je nutné být racionální a uvědomit si všechny skutečnosti, které daná situace obnáší.

Šárka Vávrová

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.