Křižovatky života: Vlastní děti se jí nevyvedly a teď se musí starat i o vnouče

Růžena z dalšího dílu Křižovatek života to neměla v životě lehké. Manžel ji opustil a zanechal samotnou s dvěma dětmi. Její dcera je nyní drogově závislá, a protože není schopna postarat se o své dítě, musí vzít péči o něj do svých rukou šestačtyřicetiletá Růžena. Dívejte se ve středu ve 20.15.

Růžena Stanislavová (46) žije spolu se synem Ondřejem (18) v třípokojovém bytě v Praze. Pracuje jako zdravotní sestra a donedávna pečovala sama o své dvě děti. Nyní jí obě dělají starosti. Syn Ondřej nechal těsně před maturitou průmyslovky.

Dcera Jana (16), studentka střední pedagogické školy, má problémy s drogami. Před deseti měsíci se kvůli sporům s matkou odstěhovala ke svému příteli, drogovému dealerovi Michalovi (21), který je známý násilník. Otec Ondřeje a Jany opustil rodinu před několika lety.

Před bytem našla kojence

Deset měsíců po odchodu z domova Jana matku nekontaktovala. Růžena jednoho rána objeví na schodech před svým bytem koš s čímsi, co vypadá jako uzlík prádla. Její šokující podezření se potvrdí: v koši je živý kojenec! Rychle se zjistí, že se jedná o miminko Jany, která je odložila. Dítě hned putuje na pediatrickou kliniku, protože je ve špatném zdravotním stavu. Sociálka úředně přebírá péči o odložené dítě, protože matka nekomunikuje.

Přes odpor syna Ondřeje požádá Růžena sociálku a svěření vnuka do vlastní péče. Ta jí vyhoví. Ondřej nechce žít v malé domácnosti s novorozencem, a proto se pokouší přimět sestru, aby si vzala své dítě zpátky. Jeho pokus jí domluvit nevyjde, Janin násilnický přítel Michal ho i s přáteli vyhodí z bytu.

Podaří se Růženě přemluvit dceru, aby konečně nastoupila na odvykací léčbu? Nebo bude o kojence dále pečovat ona sama? Ve středu ve 20.15.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 9. 2023

Berani, možná dnes pocítíte nutkání vstát a vyrazit, ale zároveň můžete mít pocit, že nejste připraveni. Možná nemáte pocit, že stojíte na dostatečně pevné půdě, abyste mohli udělat další krok. Nedovolte, aby vás tlak okolního světa posunul někam, kam nejste připraveni jít. Jděte svým vlastním tempem a buďte tolerantní k těm, kteří se rozhodli jít svým tempem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.